top of page
  • sokwoj1

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 (lipiec-wrzesień 2016)

Dnia 16 września, jak co roku, społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu znajdującej się przy ulicy Galileusza 14 na Osiedlu Kopernika, z zapałem przyłączyła się do międzynarodowej akcji pt. „Sprzątanie Świata”.

Akcja ta ma uczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci, w jaki sposób można i trzeba szanować otaczające nas środowisko. Jej celem jest przede wszystkim promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ ludzi na środowisko.

Zaopatrzone w duże worki na śmieci, siatki, rękawice jednorazowe, kompasy, dzieci ochoczo zabrały się do pracy w terenie. Pod czujnym okiem wychowawców zbierały porzucone w krzakach i na trawnikach butelki oraz inne odpady po to, aby nasza dzielnica miała jeszcze bardziej estetyczny wygląd.

Uczniowie najmłodszych klas mieli za zadanie oczyścić ze śmieci tereny znajdujące się wokół szkoły przy ulicach Smardzewskiej, Świebodzińskiej, Jawornickiej, Pogorzelskiej.

Dzieci starsze z klas piątych i szóstych udały się natomiast do Parku Księdza Józefa Jasińskiego. Dla „starszaków” akcja „Sprzątanie Świata” połączona była z lekcjami przyrody w terenie przygotowanymi przez nauczycieli tego przedmiotu. Uczniowie uzupełniali karty pracy z pytaniami dotyczącymi postaci księdza Józefa Jasińskiego, warunków atmosferycznych panujących tego dnia na dworze oraz roślinności znajdującej się na terenie parku.

Wszyscy „Siódemkowicze” z gorliwością wykonali powierzone zadania, posprzątali przydzielone im tereny, a nawet skwapliwie zbierali śmieci napotykane po drodze.

Zadowoleni z dobrze wykonanej pracy i w radosnych nastrojach uczniowie powrócili z nauczycielami do szkoły.


Kinga Jakubowska, nauczyciel w SP7


[Informator Osiedlowy nr 77]

Comments


bottom of page