top of page
  • sokwoj1

BEZPIECZEŃSTWO NA GRUNWALDZIE (styczeń-marzec 2017)


W dniu 15.02.2017 odbyło się comiesięczne spotkanie w komisariacie policji dzielnicy Grunwald.

Na tym spotkaniu było omawiane bezpieczeństwo ludzi starszych. W naszej dzielnicy było 50 prób wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka.

W czterech przypadkach udało się wyłudzić znaczną kwotę pieniędzy. Przestępcy próbują różnych metod na przykład „na policjanta” oraz „na legendę”.

Metody przestępców przedstawił Kierownik Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Policji pan Przemysław Nowaczyk.

Przestrzegamy wszystkie starsze osoby, aby nie dały się nabrać na jakąkolwiek metodę. Metoda „na legendę” polega na podpytywaniu o imię wnuczka i jego cechy charakterystyczne a po około 30 minutach przestępcy dzwonią, że wnuczek miał wypadek i potrzebne są pieniądze. Metodą na policjanta też nie dajcie się nabrać. Mechanizm działania jest taki sam jak w metodzie „na wnuczka”. Zmienia się tylko historyjka opowiadana starszym ludziom.

W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Komisariatu Grunwald podinspektor Michał Woźniak, zastępca Komendanta Referatu Straży Miejskiej Grunwald pani Justyna Pisarek oraz przedstawiciele rad osiedli z Grunwaldu. Zwracamy się do wszystkich obywateli o wzmożoną czujność i w razie podejrzenia popełnienia oszustwa o pilne powiadomienie Policji.


Dionizy Motyl – radny

Rady Osiedla Grunwald Południe


[Informator Osiedlowy nr 79]

bottom of page