top of page
  • sokwoj1

CORAZ CZĘŚCIEJ NA ULICACH POZNANIA MOŻNA SPOTKAĆ MIESZANE PATROLE. CO ROBIĄ? (18 LIPCA 2021)


Wczoraj policjanci, wojskowi i strażnicy z zespołu profilaktyki rozmawiali z mieszkańcami osiedli Smochowice i Strzeszyn Grecki.


“Bezpieczeństwo ogólne – Stop włamaniom” to hasło przewodnie wspólnej akcji informacyjnej Policji z KP Jeżyce, Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej.


Funkcjonariusze przypominali mieszkańcom, a w szczególności seniorom, podstawowe zasady bezpieczeństwa. Między innymi wskazywali ażeby:

· zawsze pamiętać o możliwych zagrożeniach ze strony oszustów i złodziei,

· być ostrożnym przy udzielaniu informacji przez telefon, a szczególnie nigdy nie podawać danych personalnych,

· w trosce o własne bezpieczeństwo, rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i tlenku węgla.

· po zmroku unikać wychodzenia na zewnątrz, a w razie konieczności wybierać drogi ruchliwe i dobrze oświetlone.


Przypominali także w jaki sposób uniknąć i nie paść ofiarą kieszonkowca. W tym celu omawiali sposoby działania złodziei na targowiskach, w sklepach czy w komunikacji miejskiej. Wszystkim rozdawali broszury informacyjne, odblaski, etui zabezpieczające kartę płatniczą.


W ocenie społeczeństwa kradzieże z włamaniem są jednym z najbardziej dokuczliwych zdarzeń, które nasilają się w okresie letnim. Potwierdzają to policyjne statystyki. Największe nasilenie tego rodzaju przestępczości występuje w dużych miastach, gdzie spotykamy się ze znaczną ilością obiektów handlowych, mieszkań i domów.


[ze strony internetowej codziennypoznan.pl]

Comments


bottom of page