top of page
  • sokwoj1

DZIŚ MECZ. BĘDĄ UTRUDNIENIA I ZMIANY W OKOLICACH STADIONU (28 CZERWCA 2021)


W sobotę (28 sierpnia) o godzinie 17.30 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Z utrudnieniami w okolicach stadionu muszą się liczyć kierowcy. Natomiast dla pasażerów ZTM wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.


Czasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w godzinach od 14:30 do 21:30. W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu iw jego trakcie, wyłączone z ruchu będą: - ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej, - ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ulica Węgorka, - ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle, - pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską. Pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą: - dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską, - ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach), - ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej, - ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej, - wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej. Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej. Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa w ciągach ulic: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Na wniosek Policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Ze zmianami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa przed meczem: Linie nr 163, 191, 193: obsługa bardziej pojemnym taborem, Linie nr 1, 6, 13 i 15 - dodatkowe kursy.

Wzmocnienie komunikacji po meczu: Linie nr 163, 191, 193: obsługa bardziej pojemnym taborem, Linie nr 1, 6, 13 i 15 - dodatkowe kursy.

Autor: j

[ze strony internetowej epoznan]

Commentaires


bottom of page