top of page
  • sokwoj1

FESTIWAL SZTUKI "PODRÓŻ DO JAPONII" (29 CZERWCA 2021)


W dniach 4-7 maja 2021 r., jako co roku, odbył się w naszym Przedszkolu Integracyjnym nr 91 „Bajka” przy ul. Cześnikowskiej 19 a w Poznaniu, Festiwal Sztuki.


Tym razem zabraliśmy dzieci w „Podróż do Japonii”.


W pierwszym dniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym kraju kwitnącej wiśni oraz uczyliśmy się trudnej sztuki składania origami. Rodzice mogli zabrać ze sobą do domów wykonane „żurawie”, które są symbolem szczęścia i długowieczności.


Drugi dzień "Podróży do Japonii" upłynął nam na świętowaniu japońskiego Dnia Dziecka, robieniu karpi, będących oznaką siły, odwagi i zdrowia, a także malowaniu drzew kwitnącej wiśni. Na deser wspólnie oglądaliśmy film pt.: "Mój sąsiad Totoro".


Trzeci dzień Festiwalu Sztuki to zaproszenie do teatru Kamishibai pt.: "Mój przyjaciel Kemushi". Następnie Kubusie, Wiewiórki, Smerfy i Skrzaty tworzyły z origami swoje kolorowe motyle. Natomiast Sowy miały możliwość wymyślenia i narysowania swoich zakończeń opowiadania i zaprezentowania zgromadzonej widowni.


Podczas czwartego dnia Festiwalu Sztuki na warsztatach prowadzonych przez „Mozaikę” dzieci tworzyły swoje własne ogrody japońskie.


Możliwość odbycia „Podróży do Japonii”, sprawiła, że wszyscy przez chwilę mogliśmy przenieść się do innego kraju, dowiedzieć się o nim wielu ciekawych rzeczy, a przed wszystkim pobyć ze sobą i miło spędzić wspólnie ten czas.


Do zobaczenia za rok.


Maja Laskowska-Najdek


[Informator Osiedlowy nr 96]

Comments


bottom of page