top of page
  • sokwoj1

FESTYN „FAMILIJNY RASZYN” W SP 80 (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

W sobotę 31.05.2008 r. w Szkole Podstawowej nr 80 przy ul. Pogodnej, po raz pierwszy został zorganizowany festyn „Familijny Raszyn”. Wśród wielu zaproszonych gości powitaliśmy m.in. przewodniczących Rady Osiedla Kopernika-Raszyn, dzięki którym szkoła otrzymała znaczne środki finansowe na urządzenie placu zabaw dla najmłodszych dzieci.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała p. dyrektor Jadwiga Piaskowska przy udziale p. Henryka Marciniaka i p. Jerzego Mencla ku ogromnej uciesze licznie zgromadzonych dzieci i rodziców. Ksiądz Krzysztof z Parafii św. Rodziny poświęcił plac zabaw, prosząc jednocześnie w swojej modlitwie, o bezpieczeństwo dla wszystkich jego użytkowników.

Rozpoczęła się wspólna zabawa przy dźwiękach kapeli góralskiej. Licznie rozstawione stoiska m.in. ze „Swojskim jadłem”, „Grillem”, „Kawiarenką”, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Największa liczba uczestników festynu zgromadziła się przy punkcie sprzedaży losów, gdzie każdy kupujący obdarowany został miłym drobiazgiem.

W przerwach między występami Karateków, zespołu folklorystycznego „Młoda Wielkopolska”, odbywała się aukcja prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Swoje taneczne umiejętności prezentowała kl. III a nagradzana gromkimi brawami.

Dzieci zachęcały swoich rodziców do zakupu prac plastyczno-technicznych, wykonanych specjalnie na tę imprezę. Wielu uczniów poddawało się artystycznym zdolnościom naszych nauczycieli. Efektem tej pracy były śmiesznie wymalowane twarze naszych uczniów, wesoło paradujących po boisku.

Dorośli uczestnicy festynu w wielkim poświęceniu oddawali honorowo krew, myśląc o innych potrzebujących osobach.

O godz. 14.30 nastąpiło długo oczekiwane losowanie głównych nagród. Boisko zapełniło się oczekującymi niecierpliwie dziećmi i rodzicami. Największe emocje wywołały licytacje: kanapy i piłki z podpisami piłkarzy Lecha. Wylosowano również nagrodę główną: rower górski i inne wartościowe upominki.

Dzięki darczyńcom, firmom, rodzicom i wielu bezimiennym, bezinteresownym osobom mogliśmy spędzić ostatni majowy dzień na wspólnej zabawie, w miłej, rodzinnej atmosferze.[Informator Osiedlowy nr 30]

Comentarios


bottom of page