top of page
  • sokwoj1

ŻYWA HISTORIA NASZEGO OSIEDLA (grudzień 2020)

Niedawno ukazała się autobiograficzna książka Henryka Franciszka Marciniaka „Nasze życie i aktywność. Działalność i praca społeczna”.

Starszym Czytelniczkom i Czytelnikom Autora przedstawiać nie trzeba. Henryk Marciniak to pionier Rady Osiedla Kopernika-Raszyn, pierwszy przewodniczący zarządu Osiedla (potem w ramach osiedla Grunwald Południe) w latach 2000-2012, wcześniej nauczyciel

i działacz sportowy. Po zakończeniu, z przyczyn rodzinnych, aktywności w Radzie Osiedla, Pan Henryk zaangażował się mocniej w Miejską Radę Seniorów, stając się między innymi twarzą inicjatywy „Pudełko życia”. Jest bowiem człowiekiem niezmordowanym w swej aktywności, przy tym cieszy się doskonałą pamięcią.

W książce opisane jest ponad 87 lat bogatego w wydarzenia życia. Na każdej ze stronic roi się od faktów, dat, nazwisk. Można precyzyjnie unaocznić sobie setki wydarzeń osiedlowych: biegów, turniejów sportowych, inwestycji, ale także wydarzeń rodzinnych, sąsiedzkich – rocznic, pielgrzymek, wycieczek. Dowiemy się, jak powstawał raszyński Park im. Ks. J. Jasińskiego.

Autor, mimo zmieniających się czasów i ustrojów pozostał wierny swoim przekonaniom, jednej żonie, ale także jednej dzielnicy – poznańskiemu Grunwaldowi.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się, „kto był kim i dlaczego?”, zapraszam do lektury.

Książka wydana dzięki współpracy z wydawnictwem MEDIA-EXPO Wawrzyńca Wierzejewskiego, zawiera 137 stron tekstu i prawie 30 stron zdjęć, ale można ją pochłonąć w jeden wieczór. Egzemplarz z dedykacją można otrzymać (za darmo!) od Autora – kontakt w Redakcji.

Krzysztof Rosenkiewicz


[Informator Osiedlowy nr 94]

bottom of page