top of page
  • sokwoj1

CHODNIKI ODEBRANE (grudzień 2020)


Do standardowych działań Rady Osiedla należy między innymi uczestnictwo w odbiorze zrealizowanych na osiedlu inwestycji, wspólnie z przedstawicielem instytucji miasta i wykonawcy.

W listopadzie radni Mirosław Preiss i Jerzy Wróblewski uczestniczyli w odbiorze chodników w trzech miejscach:

skwerku u zbiegu Kasztelańskiej i Senatorskiej, oraz na ulicach Świetlanej i Olszynce. Remonty nadzorował Zarząd Dróg Miejskich.

Remont chodnika przy Senatorskiej był związany z urządzeniem tam, staraniem między innymi Stowarzyszenia Mieszkańców „Abisynia” niewielkiego zieleńca. Infrastruktura już jest, zieleń pojawi się na wiosnę.

Drugim miejscem gdzie chodnik został wyremontowany jest ulica Świetlana. Tam obok nowego chodnika pojawił się pas nowego asfaltu – na tyle szeroki, że rowerzyści mogą spokojnie korzystać z kontraruchu nie podskakując na wybojach. Oczywiście, przydałoby się wymienić asfalt na całej ulicy, ale to już wykracza poza ramy tej konkretnej inwestycji.

Ostatnim miejsce odbioru była ulica Olszynka, gdzie także wymieniono chodnik, na którym niestety parkują samochody. Kwestią niedługiego czasu jest więc jego destrukcja, bo zapaprany olejem jest już. Chyba, że zmieni się sposób parkowania.

Warto zauważyć, że choć nie wchodziło to w zakres chodnikowej inwestycji, na tej samej ulicy przy pawilonach handlowych pojawiły się słupki ograniczające nielegalne parkowanie.

darp

fot. Darek Preiss


[Informator Osiedlowy nr 94]

Comments


bottom of page