top of page
  • sokwoj1

CO SŁYCHAĆ U „SOKOŁÓW” (styczeń-marzec 2019)


Dawno nie gościliśmy na łamach informatora osiedlowego i niektórym mogłoby się wydawać,

że u nas nic się nie dzieje. Nic bardziej mylnego .

Środowiskowy Dom Samopomocy „SOKOŁY” prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SOKOLY” na terenie Parafii Św. Rodziny rozwija się i ma się dobrze.

Wprowadza coraz to nowocześniejsze metody pracy edukacyjno-terapeutycznej.

Świat się zmienia i my też.

Teraz formę informacji papierowej zamieniliśmy na narzędzia elektroniczne i można na bieżąco śledzić co się u nas dzieje na Facebooku .

Niezmiennie od prawie 15 lat wspieramy 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym ,

w tym 12 osób z niepełnosprawnością sprzężoną, dla których pobyt w Ośrodku wsparcia

jest namiastką udziału w życiu społecznym.

Propozycja szerokiej gamy zajęć umożliwia uczestnikom zebranie nowych doświadczeń,

a także przebywanie w gronie przyjaciół. Udział w życiu Domu, poczucie bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji, innowacyjne zajęcia i warsztaty, wycieczki, wizyty w różnych instytucjach użyteczności publicznej oraz systematyczna współpraca w organizowanych przez te instytucje imprezach,

to tylko niektóre z działań przyczyniających się do osiągnięcia sukcesów przez naszych uczestników.

Prowadzone przez profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę zajęcia koncentrują się wokół kompleksowego usprawniania w zakresie rozwoju osobowości, aktywności twórczej i kontaktu

z kulturą, rozwijania umiejętności samoobsługi, zwiększenia zaradności życiowej, podnoszenia poziomu funkcjonowania w środowisku.

W trosce o rozwój i zadowolenie uczestników, kadra Domu nieustannie doskonali swój warsztat pracy, kontynuując szkolenia, podejmując wyzwania terapeutyczne oraz kreatywnie

i z entuzjazmem podchodząc dzień po dniu do swojej pracy, która jest jednocześnie jej pasją.

W 2018r. jedną ze znaczących i zapamiętanych imprez była zabawa świąteczno-noworoczna, która odbyła się na terenie Stadionu przy ul. Bułgarskiej 17. W ramach zabawy odbyły się liczne konkursy, a jednym z nich był konkurs wiedzy o Lechu Poznań. Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody – piłki Lecha Poznań z autografami piłkarzy oraz fan kartami.

Jednocześnie informujemy, że w wyniku naszych intensywnych działań terapeutycznych

3 uczestników naszego domu zostało skierowanych do warsztatów terapii zajęciowej i aktualnie możemy przyjąć pod swoje skrzydła kolejne osoby nie objęte żadnym wsparciem środowiskowym.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z kierownikiem

Środowiskowego Domu Samopomocy

ul. Promienista 131 tel. 61 867-08-10. lub

W związku ze zbliżającym się zakończeniem kadencji Rady Osiedla chcielibyśmy w imieniu podopiecznych ,

a także w imieniu Zarządu Stowarzyszenia serdecznie podziękować za dotychczasowe wsparcie naszych działań, dzięki któremu corocznie mogliśmy zorganizować wycieczki do miejsc atrakcyjnych turystycznie m. in. do Wrocławia, Berlina, Torunia i Ciechocinka.

Kończącym kadencję członkom Rady życzymy wszystkiego najlepszego zarówno na gruncie zawodowym , ale także społecznym i prywatnym.

Prezes Stowarzyszenia

Bernardyna Mośkowiak


[Informator Osiedlowy nr 87]

Comments


bottom of page