top of page
  • sokwoj1

NARESZCIE MAMY SWÓJ KĄT (marzec 2021)


Nareszcie mamy swój kąt

Od początku kadencji nasza Rada Osiedla borykała się z trudnościami - chodzi o możliwość swobodnego kontaktu z mieszkańcami. Gościnne XI Liceum Ogólnokształcące zapewniało i dalej zapewnia nam miejsce na sesje (choć w czasie pandemii odbywają się one on – line), mamy tam też miejsce do przechowywania różnych potrzebnych przedmiotów.

Niestety, dotąd brakowało miejsca, gdzie między sesjami radni mogą spotykać się mieszkańcami, bezdomna była też redakcja „Informatora Osiedlowego”.

Nowe biuro Rady Osiedla mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 50. Jest to wolnostojący budynek przychodni, z wejściem od strony ulicy Obozowej. Dysponujemy tam pokojem numer 21 na pierwszym piętrze. Wciąż się urządzamy, ale potrzebne sprzęty już są – można się spotkać, tet a tet lub w gronie kilku osób i porozmawiać, podłączyć komputer, napić się kawy, lub herbaty.

Oczywiście, na razie obowiązują pandemiczne obostrzenia. Po przychodni „odziedziczyliśmy” między innymi lampę bakterio i wirusobójczą – rzecz raczej w biurach niespotykaną, w konkretnej pandemicznej sytuacji może jednak pomóc dezynfekować pomieszczenie w razie potrzeby.

Zanim się wprowadziliśmy, ZKZL uporządkował zaniedbane dotąd otocznie przychodni – zostały wygrabione trawniki, uprzątnięte chodniki prowadzące do wejścia, w pustych dotąd donicach pojawiły się wiosenne bratki.

W nowym biurze nie mamy, przynajmniej na razie, stałych dyżurów – trzeba umawiać się z konkretnymi osobami na konkretny termin. to samo dotyczy „Informatora Osiedlowego” i jego czytelników, gdyż w nowym miejscu mieści się też redakcja naszej gazety.

(kontakt: e-mail: informator.grunwald.poludnie@gmail.com lub numer telefonu: 669 986 084).

Oficjalną siedzibą Rady Osiedla Grunwald Południe pozostaje nadal XI Liceum, i tam będą odbywać się sesje, gdy sytuacja z koronawirusem SARS-CoV-2 zostanie opanowana.

darp


[Informator Osiedlowy nr 95]

Comments


bottom of page