top of page
  • sokwoj1

NOWY SKWER NA ABISYNII (grudzień 2020)


Nowy skwer na Abisynii (grudzień 2020)

No, może niezupełnie nowy. Bo już był, ale zaniedbany i rozjeżdżony kołami samochodów. Teraz został uporządkowany, szkoda, że zieleni zostało tak mało.

Przed laty był to trójkąt obsadzony krzewami. Z czasem część krzewów zniknęła, ustępując miejsca dzikiemu parkingowi. Jak zwykle w takich miejscach, trawę natychmiast zastąpiło błocko i koleiny.

W ostatnich tygodniach staraniem Stowarzyszenia Mieszkańców „Abisynia” skwer został doprowadzony do porządku. W miejsce zniszczonego pojawił się nowy chodnik , nową oprawę zyskała też zabytkowa pompa.

Zieleni na razie nie ma – ze względu na pogodę zostanie posadzona dopiero na wiosnę.

Szkoda, że zostało tak mało zielonej powierzchni. Przynajmniej w części uzasadnione jest to układem bram i koniecznością zapewnienia dojazdu do posesji. Być może jednak warto było się pokusić o nawierzchnię ażurową, gdzie mogłaby rosnąc trawa?

Cóż, przynajmniej jest porządek. A ostateczny efekt zobaczymy na wiosnę. To już drugi taki skwer doprowadzony do porządku. Staraniem tego samego stowarzyszenia zmienił swój wygląd doszczętnie rozjechany, identyczny skwerek u zbiegu Podkomorskiej i Kasztelańskiej.

darp

fot. Darek Preiss


[Informator Osiedlowy nr 94]

Comentarios


bottom of page