top of page
  • sokwoj1

PROJEKT PRZEBUDOWY CHODNIKÓW ULICY ŚCIEGIENNEGO OD GRUNWALDZKIEJ DO PODCHORĄŻYCH


Ściegiennego - stan dzisiejszy.


Drodzy Mieszkańcy alei ks. Piotra Ściegiennego !

Z radością informujemy, że po kilku miesiącach opóźnienia otrzymaliśmy wreszcie projekt przebudowy chodnika na naszej pięknej alei. Projekt ten jest dostępny pod adresem: https://tiny.pl/rkzp8, a także wywieszony do obejrzenia w hallu wejścia do Liceum Ogólnokształcącego nr XI do 18.04.2021.

Długo oczekiwana przebudowa chodnika wprowadzi trochę zmian, wymaganych przez obecnie obowiązujące przepisy. Oczywiście przede wszystkim będziemy mieli chodnik o RÓWNEJ nawierzchni !!! Aby tą jakość utrzymać również w przyszłości, konieczne jest odsunięcie jego przebiegu najdalej, jak to możliwe, od drzew, których korzenie powodowały destrukcję płytek chodnikowych. Chodnik będzie przebiegał zatem bliżej granicy nieruchomości. Likwidacji ulegną pasy, które niektórzy z nas obsadzili zielenią, a w ich miejsce powstanie tzw. pas kompensacyjny, szerokości ok. 0,5 m, wykończony kostką granitową, który umożliwi bezproblemowy dostęp do wszystkich instalacji i mediów biegnących wzdłuż naszej ulicy. Dotychczasowy trawnik pod lipami uzyska szerokość ponad 4 metrów i zostanie obsadzony zielenią w formie trawnikow i krzewów. Udało się zachować prawie wszystkie drzewa tworzące aleję, kilka zostanie niestety wyciętych a 3 zostaną przesadzone. Krzewy w szpalerach zostaną uzupełnione nowymi nasadzeniami. Przejścia dla pieszych zostaną wykonane ze specjalnej kostki, ułatwiającej orientację osobom niepełnosprawnym, a wjazdy na posesje kostką w innym kolorze niż chodnik... Te i inne zmiany możecie Państwo obejrzeć w projekcie dostępnym w podanych powyżej miejscach. Będzie on do wglądu do dnia 18.04., do kiedy też będzie można składać swoje ewentualne uwagi. Można je kierować mailowo na adres: konsultacje.sciegiennego@gmail.com lub pisemnie złożyć w Restauracji 109 Za Rogiem (od godz.13.00 do 18.00 z wyjątkiem świąt i poniedziałku).

Chcielibyśmy wszyscy, aby prace rozpoczęły się jak najszybciej, stąd po tym terminie opracujemy wszystkie uwagi i przekażemy je do ZDM, tak aby po ich analizie przystąpić do ogłoszenia przetargu na wykonanie 1-szego etapu prac. Ze względów finansowych cały proces przebudowy chodników zajmie co najmniej dwa, a prawdopodobnie trzy lata ...

Jak już zapewne zauważyliście Państwo, udało się również doprowadzić do zmiany oświetlenia ulicy, mamy nadzieję, na lepsze... Sprawdzimy jednak, czy zostało ono prawidłowo dobrane, gdy na koronach drzew pojawią się liście i wtedy wprowadzimy ewentualne korekty.


Wszystkie te działania sprawią, że nasza aleja stanie się piękna, jak nigdy dotąd !Zarząd Osiedla Grunwald Południe

Koordynator zadania

Jerzy Wróblewski


Comments


bottom of page