top of page
  • sokwoj1

LASEK MARCELIŃSKI: WJEŻDŻAJĄ AUTAMI DO LASU. MANDATY DO 1000 ZŁOTYCH (8 CZERWCA 2021)


Mieszkańcom nie chce się iść z parkingu, więc wjeżdżają samochodami na leśne ścieżki.

Na Facebooku w ostatnich dniach pojawiło się zdjęcie, na którym można zobaczyć samochody zaparkowane na ścieżce na terenie Lasku Marcelińskiego. W komentarzach pod fotografią rozgorzała dyskusja na temat takiego zachowania kierowców. Ale pojawiły się też informacja o rozjeżdżaniu lasu motocyklami crossowymi oraz o food truckach, które działają na tym terenie zielonym.

- Niestety, z przykrością potwierdzam, że zdarzają się takie zachowania kierowców, jak na załączonym zdjęciu - przyznaje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. - W miarę naszych możliwości interweniujemy, a efektem są kary nawet do 500 zł (za niszczenie zieleni). Jednak to nie jedyne wykroczenie, jakie kierujący popełnia wjeżdżając na teren Lasku Marcelin - wjazd do lasu bez zgody zarządcy jest również wykroczeniem, za które można stracić kolejne 500 złotych - dodaje.

- Niektóre z dróg wjazdowych mają zamontowane przeszkody techniczne, jednak nie wszystkie. Najczęściej z takimi sytuacjami mamy do czynienia od strony ulic Brzechwy, Strzegomskiej i Wałbrzyskiej. Należy też podkreślić, że w tym rejonie mamy sporo interwencji dotyczących zagrożeń ze strony psów puszczanych luzem oraz spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Jak podkreśla Piwecki, Lasek Marceliński ma 240 hektarów powierzchni. Malta to dla porównania 70 hektarów. - Jest tam kilkadziesiąt dróg wjazdowych. Strażnicy rejonowi Referatu Grunwald teren Lasku Marcelin objęli cyklicznymi kontrolami, które będą prowadzone w miarę możliwości aż do jesieni - kończy.

Co z food truckami? Działają na terenie lasu zgodnie z umową podpisaną z Zakładem Lasów Poznańskich. Już w ubiegłym roku pisaliśmy o frytkach sprzedawanych przy ścieżce w koronach drzew na terenie Antoninka. Wówczas, po skargach mieszkańców na zapach oleju do smażenia frytek w lesie, leśnicy zdecydowali się na rozwiązanie umowy z właścicielem food trucka.

Autor: KaT


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page