top of page
  • sokwoj1

MIĘDZY RONDEM SKUBISZEWSKIEGO I UL. JUGOSŁOWIAŃSKĄ POWSTAJĄ DROGI ROWEROWE

Zaktualizowano: 27 maj 2021


Trwa realizacja trzeciego etapu budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace prowadzone są po północnej stronie ulicy między ulicami Węgorka a Rumuńską, a po południowej - na wysokości biurowca Pixel.


Na odcinku między ulicami Węgorka a Rumuńską ułożono już sieć elektryczną, obecnie prace związane z siecią ciepłowniczą prowadzi tam Veolia. Przed biurowcem Pixel rozpoczęły się roboty rozbiórkowe i układanie kabli elektrycznych. Niebawem ruszą prace od strony ronda Skubiszewskiego.


Po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, zaplanowano roboty na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. wymianę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Kolejny odcinek trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy jesienią rondo Skubiszewskiego z ul. Jugosłowiańską, a jednocześnie zbudowaną w ciągu ostatnich dwóch lat drogę dla cyklistów między ul. Jugosłowiańską a terenami w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej. Dzięki temu rowerzyści uzyskają bezpieczny i komfortowy dojazd z Junikowa do centrum miasta.

RB, PIM

[PIM]

Comments


bottom of page