top of page
  • sokwoj1

MIASTO DOPŁACI DO WYMIANY KOPCIUCHA. WKRÓTCE KARY ZA POSIADANIE BEZKLASOWEGO PIECA.Urzędnicy zachęcają do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Kawka Bis.


W tym roku miasto przeznaczyło 15 milionów złotych na program Kawka Bis. Do 31 stycznia do urzędu wpłynęły 144 wnioski na blisko 1,8 mln złotych. Pierwsze umowy już podpisano.


- W ramach programu Kawka Bis mieszkańcy mogą pozyskać dofinansowanie na likwidację kopciucha zasilanego węglem czy drewnem i montaż nowego systemu ogrzewania - elektrycznego, gazowego, podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej czy też pompy ciepła. Warto zaznaczyć, że dotację można również pozyskać ma montaż pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną, jak również ogrzewanie elektryczne połączone z instalacją fotowoltaiczną - podkreślają urzędnicy.


Osoby posiadające bezklasowe piece centralnego ogrzewania mają już niewiele czasu na to, by je wymienić. Od 2024 roku, a więc za niespełna 2 lata, za posiadanie kopciuchów grozić będzie kara grzywny 5000 złotych. Piece kaflowe w Poznaniu muszą być zlikwidowane do końca 2025 roku.


Ile pieniędzy można dostać w ramach programu?


- Poznaniacy, chcący pozbyć się tzw. kopciuchów, mogą starać się o dofinansowanie: do 12 tys. zł


- w przypadku zmiany na ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe lub elektryczne; do 15 tys. zł


- przy wymianie pieca na pompę ciepła (typu powietrze-woda lub gruntową) oraz aż do 20 tys. zł


- w przypadku pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną lub też połączenia ogrzewania elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną. W tym ostatnim wariancie kwota wsparcia, jaką może otrzymać uczestnik programu, wzrosła o 5 tys. zł.


Wszelkie informacje można znaleźć TUTAJ.Autor: KaT

[ze strony internetowej epoznan]

Commenti


bottom of page