top of page
  • sokwoj1

MIESZKAŃCY POINFORMOWANI - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE.Sobota, 26 listopada o 11:00.


Mieszkańcy zamieszkujący Osiedle Kopernika (i okolice) nie są dostatecznie poinformowani* na temat różnic w zakresie sprawczości poszczególnych organów lokalnych (Rada Osiedla, administracja, wspólnoty).


Osoby odbierające telefony od mieszkańców bywają sfrustrowane tym, jak błędnie przypisywane są im obowiązki i przypisywana sprawczość w sprawach Osiedla.

Z kolei osoby proaktywnie szukające pomocy w rozwiązywaniu problemów - mają poczucie odbijania się od muru. Czas to zmienić!

Dołącz do zespołu, który wspólnie stworzy tablicę informacyjną oraz materiały edukacyjne dla sąsiadów!


Do współpracy przy tej inicjatywie zostaną zaproszeni reprezentanci Straży Miejskiej, Policji, Rady Osiedla Grunwald Południe oraz Administracji Spółdzielni Kopernik.

Spróbujemy sięgnąć również do osób zajmujących się wspólnotami znajdującymi się w terenie ograniczonym ulicami Grunwaldzką-Jawornicką-Jugosłowiańską-Promienistą. Przy pracach będziemy konsultować się z prawnikami z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.


...ale to nie zadzieje się samo! Potrzeba CIEBIE do tej drużyny! Nie tylko wesprzyj działanie swoją obecnością na spotkaniu, ale również podejmij jedno niewielkie zadanie w ramach współtworzenia tego mikro-informatora! ---------------------------- RAZEM możemy więcej. ----------------------------


Na spotkanie można zapisać się SMSem: 780044816, lub w wydarzeniu wpisać komentarz pod dedykowanym postem.

Wydarzenie odbywa się pod ziemią - weźcie bluzy, bo jest chłodno.


Działania są organizowane jako inicjatywa oddolna, część potrzeb zostanie zaspokojona z budżetu Miasta Poznania w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych.


______________________________________________________________________________________________________________________________________

Park Społeczny na Grunwaldzie to oaza zieloności wśród bloków. Został stworzony jako remedium na małe balkony, gwar miasta, brak przestrzeni do upraw mieszkańców Poznania. Chcemy, aby każdy, kto zapragnie uprawiać rośliny (zwłaszcza jadalne), odpocząć wśród grządek, lub wziąć udział w warsztatach mógł po prostu przyjść – za darmo – i eksploatować ten kawałek ziemi. Osoby korzystające z Parku mogą prowadzić samodzielne prace na swoich grządkach, korzystać z hamaków, robić grilla (mamy trzy dostępne cały czas), poczęstować się kawą i herbatką (do własnego kubka). Można przyjść z psem na wybieg, jeśli potrzebuje on wybiegu na wyłączność. To miejsce jest wynikiem wspólnej pracy, więc nie tylko zachęcamy do korzystania, ale i współtworzenia.

Przestrzeń znajduje się na terenie zielonym schronu piechoty pruskiej przy ulicy Smardzewskiej 25 w godzinach od 15:00 do 21:00 w dni powszednie a 13:00 do 22:00 w weekendy.

Korzystanie z Parku jest bezpłatne.


Numer kontaktowy

Контактный номер

+48 780044816


Comments


bottom of page