top of page
  • sokwoj1

MIESZKANKA GRUNWALDU PRZEKAZAŁA OSZUSTOM NIEMAL 270 TYSIĘCY ZŁOTYCH. (25 MARCA 2022)Chciała pomóc córce.


Do seniorki mieszkającej na Grunwaldzie zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownika sądu i oświadczyła, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i grozi jej więzienie. Oszustka kontynuowała rozmowę, że można uniknąć konsekwencji karnych, jeśli zostanie szybko wpłacona kaucja.


Niczego nieświadoma starsza kobieta wierząc, że pomaga bliskiej osobie spakowała pieniądze, które miała w domu według wskazania przestępczyni i przekazała je osobie, która po nie przyszła. Kiedy skontaktowała się z rodziną i dowiedziała się, że córce nie grozi żadne niebezpieczeństwo zorientowała się, że została oszukana na blisko 270 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.


Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc, jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać! - oddaje mł. asp, Mróz.


Policjanci przy okazji ostrzegają i przypominają, że nigdy nie dzwonią i nie proszą o pieniądze. Ktokolwiek odbierze taki telefon może być pewny, że rozmawia z oszustem.


Autor: j

[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page