top of page
  • sokwoj1

MINI OLIMPIADA SPORTOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 74 (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

W dniu 4 czerwca 2008 r. w naszej szkole odbyła się Mini Olimpiada Sportowa.

Impreza została zorganizowana na podsumowanie realizowanego w naszej szkole projektu sportowego „Bezpiecznie i zdrowo – czyli na sportowo”.

W roku szkolnym 2007/2008 po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy”. Program prowadzony jest przez grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne, wydawców 16 dzienników regionalnych oraz fundację Grupy TP. Patronem Honorowym Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński.

Przystąpiliśmy do konkursu na najciekawszy program przeciwdziałający agresji w szkołach. Nasz projekt „Bezpiecznie i zdrowo – czyli na sportowo” został wybrany spośród 903 projektów, a nasza szkoła znalazła się w gronie 80 laureatów.

Uważamy, że tematyka sportowa projektu stwarza możliwość redukowania zachowań agresywnych, wspólnej zabawy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, zacieśnienia więzi między wszystkimi podmiotami środowiska szkolnego – buduje przyjazną atmosferę w szkole, sprzyja zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Projekt miał też związek ze zbliżającym się otwarciem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chcieliśmy wyposażyć dzieci w wiedzę dotyczącą dyscyplin sportowych Letnich Igrzysk Olimpijskich, wskazać autorytety związane z polskim (wielkopolskim) sportem oraz wdrożyć uczniów do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

W ramach projektu podjęliśmy wiele działań: prowadziliśmy pozalekcyjne zajęcia sportowe w dwóch grupach wiekowych, dla klas I – III i IV – VI, przeprowadziliśmy rozgrywki sportowe, rajd wiosenny na sportowo dla nauczania początkowego, szereg konkursów jak choćby turniej wiedzy sportowej, konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie o tematyce sportowej, konkurs na najlepsze hasło sportowe.

Podsumowaniem podjętych przez nas działań była Mini Olimpiada Sportowa. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez panią Dyrektor SP nr 74 Halinę Hain i przedstawicieli Rady Osiedla Kopernika – Raszyn, pana Marciniaka i Mencla, uczennice klas VI krótkim programem artystycznym wprowadziły nas w czasy antyczne. A potem się zaczęło… Przygotowano wiele konkurencji sportowych, tak aby każdy uczeń mógł spróbować swoich sił. Sportowej rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa. Na zakończenie imprezy podsumowano realizację projektu, wręczono liczne nagrody: puchary, medale i nagrody rzeczowe. W doskonałych humorach rozeszliśmy się do domów.

Opracowała Hanna Strzelecka

nauczyciel wychowania fizycznego


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page