top of page
  • sokwoj1

OSIEDLOWE POŻEGNANIE LATA 2021 (wrzesień 2021)W tym roku lato było dość kapryśne. Szczególnie sierpień jakby zamienił się chwilami z październikiem. No cóż, kalendarz nie kieruje się jednak pogodą.


W ostatnią sierpniową niedzielę w Parku Heweliusza zaplanowany został festyn rodzinny dla mieszkańców Grunwaldu.


Program zapowiadał się bardzo interesująco zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, a nawet dziadków. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.


Największą atrakcją był teatr Bis – Szewc Dratewka i animacje dla dzieci. Aktorzy nawiązali świetny kontakt z najmłodszą publicznością… i tuż przed końcem przedstawienia spadł deszcz.


Niemniej wielką atrakcją mimo deszczu i chłodu były fruwające po całym parku bańki mydlane i rozdawana wata cukrowa. W związku z deszczową pogodą kontynuacja atrakcji została przeniesiona na następną, już wrześniową niedzielę.


Dorośli uczestnicy festynu byli pozytywnie zaskoczeni faktem, że „coś się w parku dzieje”. Tym samym pojawiła się refleksja, że może warto mieszkańców przyzwyczajać, przy wsparciu Rady Osiedla, do wspólnego spędzania czasu w publicznych miejscach, jakimi są osiedlowe parki.


fot. Ela Preiss

[Informator Osiedlowy nr 97]

Comentários


bottom of page