top of page
  • sokwoj1

OSIEDLOWY AMFITEATR PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 74 W POZNANIU (styczeń-marzec 2017)

Pod koniec ubiegłego roku udało się zrealizować długo planowane przedsięwzięcie – zbudowanie Osiedlowego Amfiteatru przy Szkole Podstawowej nr 74 w Poznaniu. Na terenie Osiedla Grunwald Południe nie było dotąd takiego miejsca, w którym można by było organizować spotkania społeczności lokalnej o charakterze integracyjnym i artystycznym. Korzystanie z powstałego obiektu jest bezpłatne, po wcześniejszym ustaleniu z dyrekcją SP 74, dla okolicznych mieszkańców, przedszkoli i szkół oraz wychodzi naprzeciw inicjatywom proponowanym przez Radę Osiedla Grunwald Południe. Ze sceny mogą również korzystać osoby z ograniczoną zdolnością ruchową, ponieważ zbudowano podjazd dla wózków inwalidzkich. Mamy nadzieję, że miejsce to stanie się enklawą promocji działań lokalnych. Uważamy, że dzięki temu obiektowi zwiększy się aktywność mieszkańców, którzy częściej będą występować z własną inicjatywą.


Szkoła Podstawowa nr 74 ma duże doświadczenie w organizowaniu imprez o charakterze lokalnym i otrzymała już wiele podziękowań za ich realizację: Miejski Konkurs „Nie bójmy się ratować” – 3 edycje, „Rodzinny Rajd Rowerowy” – 7 edycji, „Naukowe Walentynki” – 6 edycji, „Majówka 2013”, rodzinne kolędowanie. W szkole pracuje nauczyciel, który ukończył studia podyplomowe w zakresie reżyserii i ma uprawnienia do prowadzenia zajęć teatralnych zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. W 2015 roku grupa teatralna pod kierownictwem pani Renaty Biegały zajęła II miejsce w ogólnopolskim finale Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla szkół, a grająca w przedstawieniu „Biały wróbelek” nasza uczennica otrzymała nagrodę ufundowaną przez Annę Dymną oraz reprezentowała szkołę na IV Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan. Na terenie szkoły działa również zespół muzyczny pod kierownictwem pana Jana Olebińskiego. Szkoła posiada perkusję, gitarę elektryczną oraz basową gitarę elektryczną.


9 czerwca 2017 roku zorganizujemy osiedlowy festyn pod hasłem: „Mam talent”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy od godziny 14:00 do zmroku. W tym dniu planujemy bieg przełajowy – trasa o długości 7,5 km będzie wiodła przez ścieżki Lasku Marcelińskiego. W połowie kwietnia zostanie utworzony specjalny portal internetowy, na którym będzie można zgłosić chęć uczestniczenia w imprezie. Osobą odpowiedzialną jest pan Wojciech Fieduk, nauczyciel wychowania fizycznego. Do aktywnego udziału w festynie zaprosimy wszystkie szkoły i przedszkola mieszczące się na terenie Osiedla Grunwald Południe. Na występy dla każdej z placówek przewidujemy około 15 minut. Będzie też wiele atrakcji, między innymi zabawy dla dzieci na dmuchanym placu zabaw, udostępnionym przez firmę ANIMA z Kościana. Wszystkie informacje na ten temat będą umieszczone na plakatach, które się pojawią w placówkach oświatowych oraz na szkolnym Facebooku (Facebook Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika Poznań).


Jolanta Czereśniowska – radna

członek Zarządu Rady Osiedla Grunwald Południe

dyrektor SP 74


[Informator Osiedlowy nr 79]

Comments


bottom of page