top of page
  • sokwoj1

PAMIĘCI MARII WIECZOREK (kwiecień-czerwiec 2016)


W ostatni dzień maja o godzinie 21.37 odeszła do Pana Maria Wieczorek – 15 sierpnia br. skończyłaby 80 lat. Była osobą, którą znali chyba wszyscy na naszym osiedlu. Nie wysoka, elegancka blondynka, energiczna i stanowcza w działaniu. Zasłużyła właśnie tym swoim działaniem na życzliwe wspomnienie, bo dla wielu może być przykładem jak żyć dla innych.

Przeżyła z mężem ponad 50 lat, zawsze z ogromną miłością mówiła o swoim synu i ukochanym wnuku.

Poznałyśmy się wiele lat temu i to właśnie Maria była dla mnie inspiracją do pracy dla drugiego człowieka. Potrafiła zorganizować swój czas wręcz perfekcyjnie dzieląc go między rodzinę i działalność społeczną. Przez kilka kadencji była ławnikiem w sądzie w wydziale rodzinnym, każdą sprawę bardzo przeżywała, szczególnie jak chodziło o dobro małoletnich. Działalność w parafii Świętej Rodziny była jej priorytetem. Znała doskonale „swoich” podopiecznych z Caritasu. Chodziła do nich pytając o potrzeby, znała ich sytuacje życiowe, pomagała rozwiązywać różne problemy. Przez wiele lat była dobrą „ciocią” kiedy przygotowywała kanapki dla dzieci ze świetlicy jak również pracując na półkoloniach. Myślę, że dzieci z sentymentem wspominają jej wspaniałe kanapki z nutellą. Zawsze punktualna, obowiązkowa, sumienna z sercem na dłoni dla drugiego człowieka. Od momentu powstania Rady Osiedla Kopernika-Raszyn, później przekształconej w Radę Osiedla Grunwald-Południe – jednostki pomocniczej miasta Poznania była aktywną radną, działając społecznie m.in. w Komisji rodziny i spraw społecznych. Organizowała pielgrzymki do Częstochowy, by na Jasnej Górze wspólnie dziękować Matce Bożej za wszelkie dobro. To Maria na uroczystościach niosła figurę Matki Najświętszej. Była aktywną działaczką Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zawsze uśmiechnięta, nigdy na nic się nie skarżyła-nawet wtedy gdy była już bardzo chora. Swoje cierpienie znosiła z ogromną pokorą, ufna w miłosierdzie Boże.

Mario, w ostatniej drodze towarzyszyło Tobie wielu znajomych i przyjaciół – pozostaniesz na zawsze w naszych sercach, wspomnieniach i modlitwach.

Msza święta za zmarłą śp. Marię zostanie odprawiona 6 października 2016 r. o godzinie 18.00 w kościele Świętej Rodziny na osiedlu Kopernika. Jest to intencja od radnych Rady Osiedla Grunwald Południe.


Elżbieta Hasińska

członek Zarządu Rady Osiedla Grunwald Południe
[Informator Osiedlowy nr 76]

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

WSPOMNIENIE (wrzesień 2021)

ś+p mgr farm. Barbara Kautz-Szymanowska z Łuniewskich Barbara ukończyła farmację w Poznaniu. Pochodziła ze znanej aptekarskiej rodziny. Jej ojciec mgr Stanisław Łuniewski prowadził aptekę przy Grobli

Comentarios


bottom of page