top of page
  • sokwoj1

POCZTA POLSKA OSTRZEGA PRZED NOWYM OSZUSTWEM. NA PRZESYŁKĘ POBRANIOWĄ (14 KWIETNIA 2022)


Na czym polega?


- Nowa metoda wyłudzania pieniędzy polega na wysyłaniu przedmiotów o znikomej wartości, takich jak plastikowy pierścionek lub piłeczka, przy wskazaniu nieproporcjonalnie wysokiej do zawartości przesyłki kwoty pobrania od adresata.

Klienci, którzy decydują się na odebranie paczki od nieznajomego nadawcy narażają się tym samym na wydatek rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych - informuje Poczta Polska.


Poczta apeluje do klientów, by odbierając paczkę upewnić się, kto jest jej nadawcą. Jeśli pojawią się wątpliwości, można odmówić przyjęcia przesyłki.

- Konsultujmy się z domownikami i informujmy wzajemnie, jeżeli coś zamawiamy przez Internet.


Niespodziewana wizyta w drzwiach doręczyciela z przesyłką niewiadomego pochodzenia, na dodatek do opłacenia, powinna wzmóc naszą czujność.

Jeżeli zdecydujemy się opłacić taką przesyłkę, możemy się srogo rozczarować jej zawartością, za którą przyszło nam zapłacić niemałe pieniądze - zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.


Oszuści liczą, że odbierający paczkę pomylą ją z przesyłką, na którą w rzeczywistości czekają i po prostu uiszczą opłatę za pobranie.


- Każdy, kto przyjmie przesyłkę pobraniową i poczuje się oszukany jej zawartością, powinien takie zdarzenie zgłosić na policję - kończy.


Autor: KaT


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page