top of page
  • sokwoj1

Poznań wśród miast… NAJPRZYJAŹNIEJSZYCH KIEROWCOM! Ale nie wszystko jest idealne! (24 VI 2021)Firma Oponeo we współpracy z serwisem Yanosik przygotowała ranking miast najbardziej przyjaznym kierowcom. Okazuje się, że Poznań zajął miejsce na podium. Za co otrzymaliśmy najwięcej punktów, a nad czym trzeba jeszcze popracować? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.


Poznań znalazł się na podium rankingu miast najbardziej przyjaznych kierowcom! Stolica Wielkopolski zajęła trzecie miejsce - wyprzedziły nas takie miasta jak Lublin, Kraków, Łódź i Gdańsk. W ubiegłym roku w Poznaniu były bardzo tanie paliwa - w tej kategorii miasto zdobyło sporo punktów:


Jeździło się również nie najgorzej po Poznaniu. W centrum miasta prędkości średnie to było 28 km/h, a poza centrum, czyli do granic administracyjnych miasta były to 44 km/h.


Mówi nam Michał Pawlak z Oponeo. Z rankingu wynika jednak, że są w Poznaniu rzeczy nad którymi trzeba popracować.


Wymiana opon w najbardziej popularnym rozmiarze - tu Poznań był na szarym końcu, bo był przedostatni ze średnią ceną 28,37 zł. Najtaniej było w Lublinie, w którym cena wynosiła, za wymianę jednej opony, 21,22 zł.


Najmniej punktów dostaliśmy też w kategorii "najniższe opłaty parkingowe, czasowe" i za liczbę parkingów "kiss&ride".​


Cały ranking dostępny jest TUTAJ.[ze strony internetowej eska.pl]

Comments


bottom of page