top of page
  • sokwoj1

POZNAŃ WYCHODZI Z GOAP: OBECNIE NAWET 42 TYS. NIERUCHOMOŚCI ZAGROŻONYCH JEST BRAKIEM ODBIORU ODPADÓW


Nie wszyscy pamiętają, by złożyć deklaracje.


Od 1 stycznia 2022 roku miasto będzie nadzorować odbiór odpadów od mieszkańców. Tym samym przestanie być członkiem Związku Międzygminnego GOAP. Teraz to miasto będzie odpowiedzialne za odbiór odpadów, a to wiąże się z przejęciem wielu kompetencji w tym zakresie. Obecnie kluczową sprawą jest przyjęcie deklaracji śmieciowych od mieszkańców. A idzie to bardzo powoli. Od 1 października wpłynęło ich tylko około 8,3 tys. z oczekiwanych 50 tysięcy.


Miejscy urzędnicy przypominają, że to już ostatni dzwonek. Ten obowiązek dotyczy również osób, które mają złożoną deklarację w ZM GOAP. Ona wygaśnie wraz z końcem bieżącego roku. Nie ma możliwości automatycznego przeniesienia deklaracji do Miasta. Nie pozwala na to prawo, ponieważ zmienia się organ podatkowy (pieniądze nie będą trafiać do ZM GOAP, tylko do Miasta Poznania) - przypominają.


Osoby, które nie chcą, aby w styczniu przed ich domami zalegały worki ze śmieciami, nie mogą zwlekać - powinny zrobić to jak najszybciej.


Zadanie to można wykonać w zaledwie kilka minut i to nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z portalu Przyjazne deklaracje.

Można też: elektronicznie przez platformę ePUAP2,

drogą pocztową na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań

lub osobiście w Punktach Obsługi Klienta (przy ul. 3 Maja 46, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, ul. Wszystkich Świętych 1, ul. Małachowskiego 10) - po uprzedniej rezerwacji na stronie lub telefonicznie przez miejską infolinię Poznań Kontakt pod nr 61 646 33 44.


Choć miasto opuści GOAP od 1 stycznia, do końca czerwca przyszłego roku w odbiorze odpadów nic się nie zmieni. Łącznie z opłatami.


Autor: j


[ze strony internetowej epoznan]

Comentários


bottom of page