top of page
  • sokwoj1

POZNAŃ ZOSTANIE ROWEROWĄ STOLICĄ POLSKI? (16 MAJA 2022)


1 czerwca rozpocznie się kolejna rywalizacja miast.


- Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Zasady są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast "kręci kilometry" - wyjaśniają miejscy urzędnicy.


Aplikacja "Aktywne Miasta" działa na całym świecie i można ją pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Można więc kręcić kilometry dla Poznania jeżdżąc np. po innym kontynencie. Do 21 maja można jeszcze wziąć udział w treningu, a od 1 do 30 czerwca toczyć się będzie zasadnicza część konkursu.


W tym roku do rywalizacji przystąpiły 54 miasta. - To, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta - dodają. W ubiegłym roku trzeci raz z rzędu zwyciężyła Nowa Sól w województwie lubuskim. Otrzymała puchar na stałe i w tym roku nie bierze już udziału w rywalizacji.


W zeszłym roku uczestnicy rywalizacji przejechali w Polsce 7 milionów kilometrów. To rekord.


Autor: KaT


[ze strony internetowej epoznan]

bottom of page