top of page
  • sokwoj1

POZNAŃSKIE SENIORKI STRACIŁY KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH. ODEBRAŁY TELEFON OD "LEKARZA"(4 VI 2022)Przestępcy, podając się za lekarzy pod pretekstem podania kosztownej szczepionki chorym, wyłudzili od seniorów sporą gotówkę.


Do dwóch zdarzeń doszło tylko w ostatnich dniach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na poznańskim Grunwaldzie.


Do starszej kobiety na stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna, podający się za lekarza.

Oszust w rozmowie oświadczył, że bliska jej osoba leży w ciężkim stanie szpitalu i konieczne jest jej podanie kosztownej szczepionki. 85-latka zawierzyła rozmówcy. Sądząc, że pomaga choremu bratankowi, spakowała 20 tys. złotych i przekazała nieznanej kobiecie, który przyszła do jej domu - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Do drugiego przestępstwa doszło na terenie Nowego Miasta. Sposób działania sprawców był bardzo podobny jak w pierwszym przypadku. Seniorka przekazała oszustom 10 tys. złotych. Funkcjonariusze ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów.

Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc, jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać! - dodaje mł. asp. Mróz.


Autor: j

[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page