top of page
  • sokwoj1

PRÓBUJĄ WYŁUDZAĆ PIENIĄDZE NA CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 (1 VII 2021)


Ulotki pojawiły się między innymi w Poznaniu.


O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Chciałbym ostrzec wszystkich przed naciągaczami, którzy roznosząc listy po skrzynkach pocztowych w Poznaniu próbują wyłudzić pieniądze za dokument rzekomo potwierdzający szczepienie przeciw COVID 19 - napisał do nas Damian. - Należy podkreślać, ze oficjalny unijny certyfikat jest BEZPŁATNY - dodaje.


Z ulotki, jaka trafiła do naszego Czytelnika wynika, że "szczepienie na Covid-19 zaleca się dokumentować oraz wpisać w Międzynarodowej Książeczce Szczepień". Zdaniem autora ulotki to właśnie Międzynarodowa Książeczka Szczepień "jest jedynym oficjalnym dokumentem tolerowanym na całym świecie wydanym przez WHO i zatwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia, której można odnotować szczepienie na Covid-19".


Na ulotce widnieje nazwa i adres fundacji, która rzekomo, jako jedyna w Polsce zajmuje się dystrybucją książeczki dla Polaków, którzy już się zaszczepili lub chcą się zaszczepić. Koszt? 45 złotych. Fundacja ma siedzibę w Poznaniu, przynajmniej tak wynika z ulotki. Próżno jednak znaleźć jej stronę internetową czy numer kontaktowy. W rzeczywistości mieści się pod "wirtualnym adresem", pod którym działać ma kilka różnych podmiotów.


Apelujemy do mieszkańców o rozwagę. Osoby zaszczepione otrzymują BEZPŁATNIE Unijny Certyfikat Covid, który jest dowodem na to, że rzeczywiście odbyliśmy szczepienie. To dzięki niemu możemy podróżować po Unii Europejskiej w trakcie pandemii. Dostaniemy go w formie wydruku papierowego w punkcie szczepień, tuż po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki (lub pierwszej w przypadku J&J). Ale możemy też samodzielnie wydrukować certyfikat poprzez portal pacjenta.Autor: KaT


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page