top of page
  • sokwoj1

PRZY WĘŹLE GÓRCZYN MOŻE POWSTAĆ NOWY PARKING PARK & RIDE (7 LIPCA 2021)


Radni przegłosowali projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.


- Naziemny parking Park&Ride w rejonie Węzła Górczyn uzupełni system transportu publicznego. Po uprawomocnieniu się planu, Zarząd Transportu Miejskiego będzie mógł przystąpić do zlecenia przygotowania projektu budowlanego, tak abyśmy mogli w drugiej połowie przyszłego roku rozpocząć jego budowę. To niezwykle istotna inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców, także z południowej części miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Docelowo w miejscu "tymczasowych parkingów Park & Ride" ma być poprowadzona III ramą komunikacyjna. Nie wiadomo jednak, kiedy nowa trasa powstanie. Urzędnicy chcą więc w jej miejscu udostępnić mieszkańcom miejsca parkingowe.


- Co więcej, dokument wyznacza także teren pod lokalizację docelowego parkingu Park&Ride na południe od torów kolejowych, dostępnego dla kierowców bez konieczności przejazdu przez Wiadukt Kosynierów Górczyńskich. Na tym terenie projekt planu miejscowego dopuszcza również lokalizację niewielkiego (do 150 m2 pow. zabudowy) budynku dla potrzeb obsługi parkingu i towarzyszących funkcji handlowo-usługowych, usytuowanego bezpośrednio przy zejściu do przejścia podziemnego, tj. w atrakcyjnej lokalizacji dla osób przesiadających z samochodu/roweru do tramwaju - podają urzędnicy.


Autor: KaT[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page