top of page
  • sokwoj1

TO JUŻ OSTATNIE GODZINY NA ZŁOŻENIE DEKLARACJI ZA ODPADY! (28 GRUDNIA 2021)Tik-tak, tik-TAAAK! To już naprawdę ostatni dzwonek, żeby złożyć deklarację za odpady. Jeśli nie chcesz, by w styczniu przed Twoim domem zalegały worki ze śmieciami nie zwlekaj. Możesz to zrobić w kilka minut i to nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z portalu Przyjazne deklaracje - www.przyjazne-deklaracje.pl/poznan.


Złożenie deklaracji za odpady przez Internet odbywa się w kilku prostych krokach należy: - Wejść na stronę Przyjazne Deklaracje. - Wybrać zakładkę "Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi". - Kreator krok po kroku przeprowadzi nas przez prosty formularz. Na podstawie wpisanych danych zostanie utworzona i wypełniona deklaracja. - Deklarację należy podpisać Profilem Zaufanym i wysłać elektronicznie.


Jeżeli prawidłowo podpisaliśmy i wysłaliśmy deklarację przez platformę ePUAP w naszej skrzynce powinno pojawić się urzędowe potwierdzenie złożenia deklaracji (UPP). Potwierdzeniem wysłania dokumentu do organu jest treść: "Pomyślne nadanie na skrytkę (nazwa skrytki). Komunikat PK: "Dokument został przyjęty. Informacje techniczne, identyfikator dokumentu: DOK (numer dokumentu)". Jeżeli nie otrzymaliśmy UPP, a potwierdzenie wysłania nie zostało wygenerowane, musimy złożyć deklarację raz jeszcze.


Złożenie deklaracji przez Internet jest nie tylko bezpieczne i wygodne dla mieszkańca. Zalety takiego rozwiązania dostrzegamy także my - Urzędnicy.

Deklaracja jest automatycznie zaczytywana do systemu- przez co skraca się czas potrzebny na jej wprowadzenie - to już nie 20 minut a jedynie 60 sekund.

Kolejny plus - mniej osób jest zaangażowanych w jej sprawdzanie - ewentualne błędy korygowane są przez kreator już na poziomie wypełniania deklaracji.

Warto także wspomnieć o korzyściach dla środowiska - deklaracji elektronicznej nie musimy drukować, a potwierdzenie jej złożenia jest wysyłane na skrzynkę ePUAP a nie pocztą tradycyjną.


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page