top of page
  • sokwoj1

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA W „SIÓDEMCE” (listopad-grudzień 2008 r.)

Zaktualizowano: 12 maj 2021

23 października 2008r. w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Było to wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas pierwszych. Prawdziwy uczeń to taki, który nie tylko posiada legitymację i zajmuje jakieś miejsce w szkolnym dzienniku, ale również ten, który posiada odpowiedni certyfikat. Aby zdobyć ten dokument, najmłodsi uczniowie „Siódemki” musieli odwiedzić cztery krainy: Miłości, Mądrości, Dobrego Zachowania i Muzyki oraz zdobyć ich symbole. Pierwszaki zaprezentowały zebranym w holu szkoły gościom swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne.

Po części artystycznej głos zabrała pani wicedyrektor szkoły – Magdalena Łagodzińska, dopuszczając wszystkich uczniów do pasowania. Po pełnym powagi ślubowaniu, przy sztandarze szkoły, najmłodsi uczniowie zostali pasowania na uczniów naszej szkoły. Każdy pierwszak otrzymał akt pasowania, szkolną legitymację oraz wiele upominków. Rada Rodziców obdarowała dzieci cukierkami, przedstawiciele Rady Osiedla Kopernika – Raszyn i przedstawiciel Policji światełkami odblaskowymi i „smyczami”, zaś rodzice uczniów pluszowymi maskotkami do kluczy.


Roma Graffunder


[Informator Osiedlowy nr 32]

Comments


bottom of page