top of page
  • sokwoj1

W PARKU RASZYŃSKIM JUŻ KONCERTUJĄ (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

W artykule na stronie 7 piszemy o realizacji przebudowy Parku Raszyńskiego. Oficjalne otwarcie Parku nastąpi za około 2 miesiące. Nie oznacza to jednak, ze nic do tego czasu nie może dziać się w nim.

Po południu, w niedzielę 27 lipca br., w Parku odbył się ponad dwugodzinny koncert muzyki religijnej, zorganizowany przez Music and Art For Christ.

Na estradzie wystąpił zespół muzyków z Poznania, ale także zespół muzyczny ze Stanów Zjednoczonych ze swoim liderem Steele Croswithem. Jest to muzyk i producent muzyczny, autor tekstów. Podczas trasy koncertowej w Polsce zagrał także w Poznaniu na scenie Kina Dąbrówka i właśnie w Parku Raszyńskim.

Podczas koncertów Steele Croswithe dzielił się swoimi przemyśleniami na temat życia, miłości i przyjaźni. Jego głęboka wiara w Boga jest widoczna w tym, co tworzy, także w Jego muzyce i w życiu. Dzieli się nią podczas koncertów.

Koncert w parku Raszyńskim był wyjątkowy, wiele osób było poruszonych słowami nadziei i świadectwem wiary muzyka, który wybrał zamiast światowej sławy małe koncerty, które pozwalają Mu na większy kontakt z ludźmi i mówienie o Bogu i Jego miłości.

Z podobnym przesłaniem mówiącym o tym, że z najbardziej zagmatwanego życia można się wydostać dzięki głębokiej wierze mówił także jeden z polskich muzyków.

Koncertu wysłuchało wiele osób. Prawie wszystkie siedziska przed estradą były zajęte, a część widzów siedziała na trawie w cieniu drzew. Nagradzali oni gromkimi brawami grających muzyków, ale też ich przemyślenia.

Dla nas, Rady Osiedla, występ był jak gdyby nieoficjalnym zainaugurowaniem działalności na przebudowanej, powiększonej estradzie, tym bardziej, że była to inauguracja międzynarodowa. Na wysokości zadania stanęła także pogoda – było ciepło i słonecznie – widzowie mogli spokojnie wysłuchać koncertu.

Mariusz Sobański

Jerzy Mencel


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page