top of page
  • sokwoj1

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”, CZYLI DZIEŃ SPORTU W SP 90 (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

Dzień Sportu oraz obchody Dnia Dziecka w naszej szkole stały się już tradycją. Przygotowujemy się do nich przez cały rok, by pokazać swoje umiejętności i odczuć sportową atmosferę.

Najpierw uczniowie zgromadzeni na boisku szkolnym podziwiali muzyczne talenty zaproszonej grupy wokalnej „Bee Zee” z zespołu „New Voice”. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie Dnia Sportu i wciągnięcie flagi na maszt. Na początku zaprezentowały się grupy taneczne, które zwyciężyły w Szkolnym Konkursie Tańca: z kl. III b, IV c, V c i VI a. Nagrodzono je dużymi oklaskami.

Po nich wystąpili judocy z UKS z naszej szkoły. Pokaz bardzo się podobał – chłopcy ćwiczyli efektownie w rytm dynamicznej muzyki.

W końcu nadszedł czas na sportowe zmagania. Dzieci w kolorowych koszulkach widoczne były we wszystkich pobliskich obiektach sportowych: na stadionach, boiskach i sali gimnastycznej. Zewsząd dochodziły okrzyki kibiców dopingujących zawodników.

Klasy 0 – III wzięły udział w meczach piłki nożnej chłopców i wyścigach rzędów. Natomiast klasy IV – VI uczestniczyły w biegach na 60 m i 400 m oraz skoku w dal, a także w sztafecie 4 x 200 m (po 2 dziewczynki i 2 chłopców z klasy).

W międzyczasie uczniowie mogli wziąć udział w loterii fantowej, wystąpić w mini playback show, kupić okazyjnie różności na pchlim targu czy zjeść lody w kawiarence.

Na zakończenie najlepszym sportowcom przyznano medale i dyplomy, a zwycięskim drużynom klasowym – puchary, słodycze i sprzęt sportowy.


E. Brzuska


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page