top of page
  • sokwoj1

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W ZWIĄZKU Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM (9 WRZEŚNIA 2021)Miejski Inżynier Ruchu informuje, że 12 września 2021 r. w godzinach 7:00 - 14:00 w związku wyścigiem kolarskim Gran Fondo Poznań 2021 zmianie ulegnie organizacja ruchu w rejonie ulic: Bułgarska, Ptasia, Bukowska, Złotowska, Malwowa, Owcza, Cmentarna, Grunwaldzka.

Start wyścigu odbędzie się z w rejonie skrzyżowania ulic Ptasiej i Bułgarskkiej, a zakończy się w rejonie skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Rumuńskiej. Trasa przebiega również przez teren gmin ościennych.


W godz. 7:00 - 10:00 czasowo wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej w kierunku Górczyna na odcinku od ul. Bukowskiej do ul. Grunwaldzkiej. W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej. Śluzy dla ruchu poprzecznego zostały wyznaczone na ulicy Marcelińskiej i Łubieńskiej.


Również w godz. 7:00 - 10:00 wyłączona z ruchu zostanie także południowa jezdnia ulicy Bukowskiej w kierunku centrum do skrzyżowania z ul. Bułgarską. Dla ruchu poprzecznego dostępne będą śluzy na skrzyżowaniach ulicy Bukowskiej z ul. Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską, Sławińską oraz na rondzie Złotowska/Skórzewska/Rynkowa.


Dojazd do lotniska Ławica z centrum Poznania będzie odbywał się ulicą Bukowską.

Utrudnienie będą występowały także na ul. Złotowskiej od ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska do ul. Owczej. Z ruchu kołowego wyłączone zostaną także ul. Owcza i Cmentarna oraz północna jezdnia ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Bułgarskiej. Dla ruchu poprzecznego ustanowiona została śluza na rondzie Skubiszewskiego.


Prosimy o zachowanie ostrożności


[ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu]

Comments


bottom of page