top of page
  • sokwoj1

ŚWIĘTO POLICJI (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

25 lipca br. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się Święto Policji. Przemiłym akcentem były podziękowania Zastępcy Prezydenta Miasta i równie zacnych gości, kierowane do policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, za codzienny trud i poświęcenie.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. W uroczystościach wzięli udział m.in. pan Tomasz Kayser – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, insp. Wojciech Olbryś – Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji, insp. Zbigniew Hultajski – Komendant Miejski Policji w Poznaniu, podinsp. Andrzej Szary – Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego, a także kapelan policjantów Ksiądz Kanonik – Stefan Komorowski. Gośćmi Prezydenta Miasta Poznania byli także komendanci komisariatów miasta i powiatu poznańskiego oraz awansowani, wyróżnieni i odznaczeni poznańscy policjanci.

Po złożeniu uroczystego meldunku Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji przez nadkom. Tomasza Trawińskiego, I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, głos zabrał Pan Tomasz Kayser, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Doceniając trud i zaangażowanie poznańskich policjantów w walce z przestępczością, połączone z troską o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu, wyraził swoje uznanie dla pracy funkcjonariuszy, pełniących codzienną trudną i niebezpieczną służbę. Złożył także podziękowanie kadrze kierowniczej wielkopolskiej i poznańskiej Policji za dotychczasową współpracę i wspólne dążenie w realizacji celów mających wpływ na bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu poznańskiego.

Insp. Zbigniew Hultajski – Komendant Miejski Policji w Poznaniu, składając życzenia obecnym policjantom podkreślił, że to ich konsekwencja, upór w codziennej pracy, a także wielkie poświęcenie ma wpływ na ograniczenie przestępczości i zwiększenie wykrywalności przestępstw, które nastąpiło w powiecie poznańskim. Za widoczne efekty policyjnej pracy, komendant złożył podległym funkcjonariuszom serdeczne podziękowania. Szef poznańskiej Policji podkreślił również, że olbrzymi wkład w poprawę bezpieczeństwa w mieście i powiecie poznańskim ma również wspaniała współpraca z instytucjami samorządowymi. Wyraził także nadzieję, że, w niezmienionej formie, współpraca ta będzie kontynuowana z korzyścią dla poznańskiej społeczności. Słowa uznania i podziękowania złożyli także pozostali zaproszeni goście, dołączając jednocześnie serdeczne życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Uroczystość Święta Policji w Urzędzie Miasta Poznania była także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na „Najlepszego dzielnicowego powiatu poznańskiego” i „Najlepszego dzielnicowego miasta Poznania”. Jednocześnie decyzją Prezydenta Miasta Poznania i Starosty Poznańskiego uhonorowano w tym roku także najlepszych policjantów służb patrolowo – interwencyjnych naszego regionu.

Wspaniałym akcentem piątkowej uroczystości było wręczenie odznak Kryształowej Gwiazdy. Kryształowa Gwiazda, która przyznawana jest policjantom ratującym życie, w tym roku przypadła w zaszczycie dwóm poznańskim stróżom prawa. Otrzymali ją sierż. Patryk Hollas i st.post. Sebastian Rybarczyk – policjanci Sekcji Zabezpieczenia Miasta Poznania, którzy w roku bieżącym wyciągnęli kierowcę z płonącego samochodu osobowego, ratując mu tym samym życie.

Zespół Prasowy KMP


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page