top of page
  • sokwoj1

50-LECIE MAŁŻEŃSTWA BARBARY I ELIGIUSZA SZCZEPANIAKÓW (styczeń-marzec 2018)


Poznaliśmy się w 1965 roku w szkole w Kobylempolu, gdzie od 4 lat byłem nauczycielem, uczyłem muzyki, chemii i wf-u. Nowa, młoda nauczycielka, która rozpoczynała pracę od razu wpadła mi w oko. No i tak jakoś się zaczęło. Ja studiowałem na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie profesora Stefana Stuligrosza na kierunku dyrygentura chóralna. W 1968 roku zawarliśmy związek małże[WS1] [WS2] ński, mamy córkę i syna, - którzy mają swoje szczęśliwe rodziny – oraz pięcioro wspaniałych, ukochanych wnucząt. Moje całe życie związane jest z nauczaniem młodzieży i muzyką. W latach 80-tych pracując w Studium Nauczycielskim utworzyłem nowy kierunek – muzyka.

Żona po ukończeniu studiów w PWSP w Warszawie na kierunku rewalidacja dzieci przewlekle chorych przepracowała 30 lat w szkole szpitalnej. Nasza praca, nasze życie wymaga wzajemnego zrozumienia, poświęcenia. Eligiusz od lat 60-tych związany jest z Chórem Nauczycieli Miasta Poznania im. Karola Kurpińskiego najpierw jako drugi dyrygent, a od 1987 roku przejął pałeczkę pierwszego dyrygenta. Dzięki działalności chóralnej przemierzyliśmy wiele krajów uczestnicząc w festiwalach i konkursach. Trzykrotnie śpiewaliśmy w Watykanie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, gdzie doświadczyliśmy niesamowitych przeżyć.

Eligiusz jest zasłużonym dyrygentem – muzykiem, który włożył ogromny wkład w rozwój chóralistyki poznańskiej, za co został w 2007 roku uhonorowany przez Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego medalem „OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS”. Wykształcił wielu wspaniałych i znanych muzyków, śpiewaków, dyrygentów. Wszystko to dzięki wyrozumiałości i miłości ukochanej żony Barbary. Razem przemierzyli wiele kilometrów zwiedzając piękne zakątki naszego kraju.

Nasi Jubilaci są ludźmi znanymi na naszym osiedlu, zawsze chętnymi do pomocy, otwarci na drugiego człowieka.

W 2000 roku z inicjatywy śp. księdza Czesława Ksonia i księdza Waldemara Babicza założyłem przy parafii Świętej Rodziny chór „Nazaret”. Było nam niezmiernie miło kiedy 24 lutego 2018r. na Mszy świętej jubileuszowej zaśpiewały połączone chóry.

Z okazji tak wspaniałego jubileuszu dla „złotej pary” składamy najserdeczniejsze życzenia na dalsze lata wspólnej drogi w szczęściu, zdrowiu i miłości.

Na podstawie rozmowy z Jubilatami opracowała

Elżbieta Hasińska


[Informator Osiedlowy nr 83]


Comments


bottom of page