top of page
  • sokwoj1

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA NR 66 PZERiI W ROKU 2010 (maj-czerwiec 2011)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

Tradycyjnie spotkamy się w każdy poniedziałek w godzinach 15 do 17 w pomieszczeniach Klubu ,,Kopernik". Wyjątek stanowią okresy ferii i wakacji szkolnych. Generalnie w minionym roku realizowaliśmy plan pracy, uchwalony na początku minionego roku przez Zarząd Koła. Na wszystkich spotkaniach staramy się, przy kawie i ciastku, gościć ciekawych ludzi. Kilkakrotnie spotykali się z nami w ubiegłym roku przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM, z ciekawymi prelekcjami. Gościliśmy tez przedstawicieli banku i Policji Państwowej. Zaszczycił nas swą obecnością także Pan Prezydent, Ryszard Grobelny… W marcu zorganizowaliśmy wieczorek z okazji Dnia Kobiet. Panie zostały z tej okazji obdarowane tabliczką czekolady. Zaplanowana na kwiecień zabawa w Dniu Inwalidy nie odbyła się z powodu żałoby narodowej. Znaczące działanie naszego Koła przejawia się w organizowaniu planu wycieczek i eskapad. Pierwsza wycieczka, jednodniowa, na trasie Gostyń, Stary Gostyń, Golina i Borek odbyła się w kwietniu. Kolejna eskapada, majówka, była w maju, a celem jej był wigwam w Kotuszu. W czerwcu Klub Osiedlowy ,,Kopernik" zorganizował Senioriadę w której mogło zabraknąć naszych członków. Wrzesień wspominamy z tradycyjnej wyprawy na grzyby do Bąblinka, Znaczącą pozycję w naszych zaplanowanych wydatkach stanowią koszty transportu do zaplanowanych wyjazdów na turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie na przełomie maja i czerwca oraz wczasy w Świnoujściu w DW „Koral” we wrześniu. Każdorazowo było ok. 50 osób.

Mimo starannego przygotowania wycieczki przez Zarząd, nie odbyła się, z powodu braku chętnych, wycieczka do Ciechocinka i Torunia, Powodem jest wiek naszych członków (ok.80 i więcej lat ), który stanowi główną przeszkodę w takich wyjazdach.

Z zaplanowanych imprez okolicznościowych odbyły się dwie imprezy. Było to spotkanie z okazji 3 maja, w którym wystąpiły dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr7, z okolicznościowym programem.

W listopadzie okolicznościową pogadankę na temat Święta Niepodległości wygłosił zebranym kol. Jerzy Mencel. Śpiewaliśmy wiele pieśni okolicznościowych, a akompaniował nam koI. Zbyszek Głębowski.

Tradycyjnie już, przed Gwiazdką, w dniu 13 grudnia odbyło się w naszym Kole spotkanie Opłatkowe. Dzięki sponsorowi miało ono uroczysty charakter. Przybyło na to spotkanie 90 członków Koła. Wśród zaproszonych Gości był także Parafialny Duszpasterz Seniorów, Ks. Marian Kasperek.

Członkom w podeszłym wieku, którzy nie mogli przybyć na spotkanie, drobne upominki zostały wręczone w domu przez członków Koła.


Przewodniczący Zarządu Koła nr 66

Bogdan Jęczkowski


[Informator Osiedlowy nr 47]

Comments


bottom of page