top of page
  • sokwoj1

EMERYCI W „SŁONECZNYM BRZEGU” (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

Kierownictwo naszego Koła, ku zadowoleniu naszych członków, ponownie zorganizowało 2 tygodniowy pobyt wypoczynkowo-rehabilitacyjny w ośrodku „Słoneczny brzeg” w Sarbinowie. Turnus trwał od 16 do 29 maja 2008 roku. Uczestniczyło w nim 30 członków naszego Koła. Uczestnicy korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych, które odbywały się na miejscu w ośrodku.

Ośrodek nasz i przylegający „Bursztynowy brzeg”, są położone 60 metrów od głównego wejścia na szeroką plażę, wzdłuż której biegnie oświetlona wieczorem, 600 metrowa promenada. Atrakcją turystyczną w Sarbinowie jest kościół z 1856 roku z wysoką, zbudowaną na planie ośmiokąta, wieżą. W czasie naszego pobytu przypadło święto kościelne Bożego Ciała, więc uczestniczyliśmy w procesji do pięknie przyozdobionych przez parafian ołtarzy.

Kierownictwo obu ośrodków, Państwo Elżbieta i Przemysław Kwaśniewscy, żywili nas bardzo dobrze, starali się byśmy zamieszkali w dobrze wyposażonych pokojach z łazienkami. Mogliśmy także przebywać w pięknie urządzonym ogrodzie, otaczającym ośrodek. Każdego dnia podziwialiśmy pięknie kwitnące kwiaty i fantazyjnie przycięte krzewy. W tym ogrodzie odbywała się poranna gimnastyka pod kierunkiem pani rehabilitantki oraz można było opalać się na leżakach. Jeden z wieczorów spędziliśmy w ogrodzie przy ognisku i smażonych kiełbaskach.

W „Bursztynowym brzegu”, w pięknej sali, kierownictwo przygotowało wieczorek zapoznawczy. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce zespołu instrumentalno-wokalnego. Były dla nas przygotowane jeszcze inne atrakcje turystyczne jak przejazd kolejką, tzw. ciuchcią do Gąsek. Mieliśmy także okazję zwiedzić Kołobrzeg i popłynąć statkiem „Santa Maria”.

Po tygodniowym pobycie zorganizowaliśmy konkurs na temat Sarbinowa. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce kol. Małgorzata Mizerny 31 pkt.

II miejsce kol. Jadwiga Tomalak i Bogumiła Szlachetka po 29 pkt.

III miejsce kol. Henryk Napierała 28 pkt.

Wyróżnienia Krystyna Brodowska 26 pkt.

Przemysław Mizerny 25 pkt.

Nagrody wręczono na wieczorze poświęconym „Starym Melodiom” w dniu 25 maja. Była to impreza przygotowana również przez kierownictwo ośrodka. Przy płonącym w kominku ogniu, lampce wina, pod kierunkiem akordeonisty śpiewaliśmy piosenki z naszych młodych lat. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Piosenkę o Poznaniu”, a ostatnie dwie zwrotki, autorstwa kol. Zbyszka poświęcone były Państwu Kwaśniewskim, z podziękowaniem za umilenie nam tak wspaniale spędzonych 2 tygodni w Sarbinowie.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Piękna pogoda sprzyjała nam przez cały czas. Każdego dnia zażywaliśmy czystego powietrza, spacerując plażą wdychaliśmy jod. Sarbinowski klimat sprzyjał nam, lecząc nasze drogi oddechowe, szum morza uspokajał, leczył serce i obniżał ciśnienie krwi. Nasza skóra nabrała złocistych odcieni. Na pewno odpoczęliśmy i myślimy wrócić tam za rok.

Za wszystko serdecznie dziękujemy Zarządowi naszego Koła, a szczególnie Prezesowi Bogdanowi Menke i jego zastępcy – Zbyszkowi Głębowskiemu.


Irena Marciniak


[Informator Osiedlowy nr 30]

Kommentare


bottom of page