top of page
  • sokwoj1

GDZIE W POZNANIU WIDYWANE SĄ SZCZURY? POWSTAJE MAPA (29 GRUDNIA 2021)


Każdy, kto widział gryzonia w mieście, może zaznaczyć na mapie jego lokalizację.


Z inicjatywą stworzenia mapy wyszli Pogromcy Szkodników - firma zajmująca się zwalczaniem nie tylko szczurów, ale też innych szkodników. Choć mapę zaprezentowano we wtorek, już pojawiły się na niej pierwsze punkty z oznaczeniem miejsc, w których widywane są szczury. To na przykład rejon ulicy Żeromskiego (w pobliżu Kajki), skrzyżowanie Słowackiego i Kraszewskiego, park Cytadela czy osiedle Piastowskie.


- Mapa ma być wskazówką dla właścicieli/administratorów nieruchomości, że w ich okolicach zauważone były gryzonie i warto się zastanowić nad zabiegiem deratyzacji. Nie chcemy tutaj nikogo dyskredytować tylko stworzyć instrument do alarmowania o potencjalnym zagrożeniu występowania gryzoni w okolicy znacznika wstawionego przez internautów, więc nie bierzcie tego do serducha, że znacznik w okolicy Waszego domu to szczur, który Was zaatakuje - wyjaśniają pomysłodawcy.


- Zasady są proste, gdy zauważycie szczura - zaznaczacie na mapie punkt w miejscu, gdzie go widujecie - najlepiej jakbyście dali w tytule opis i zdjęcie - aby nie pachniało ściemą - tłumaczą.

Mapę można znaleźć TUTAJ.


Autor: KaT

[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page