top of page
  • sokwoj1

KOLEJNY POZNAŃSKI CHODNIK PRZEJDZIE METAMORFOZĘ. "OBECNIE POKONANIE GO DOSTARCZA WRAŻEŃ" (3 VI 2022)Kolejny poznański chodnik przejdzie metamorfozę. "Obecnie pokonanie go dostarcza skrajnie różnych wrażeń"


Obecnie pokonanie chodnika na ul. Ściegiennego dostarcza skrajnie różnych wrażeń. Z jednej strony na całym odcinku pomiędzy ulicami Podchorążych i Grunwaldzką można przechadzać się w cieniu dorodnych drzew, z drugiej należy uważać na każdy krok stawiany na nierównej, mocno sfatygowanej nawierzchni. Za kilka miesięcy ten obraz ulegnie zmianie. Nowe chodniki na ul. Ściegiennego zwiększą komfort i bezpieczeństwo pieszych, poprawią też estetykę ulicy - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.


Według zapowiedzi po obu stronach ulicy Ściegiennego powstanie ponad 700-metrowy chodnik. Będzie wykonany z płyt betonowych 50x50cm, wraz z opaską kompensacyjną z kostki kamiennej i krawężnikami. Zakres inwestycji obejmuje również przebudowę lub remont istniejących zjazdów na posesje oraz odtworzenie nawierzchni jezdni przy krawężnikach - dodaje rzeczniczka.


Prace w tym miejscu mają trwać do października. A ich koszt wyniesie blisko 1 milion złotych, z czego 400 tysięcy złotych to środki przeznaczone na ten cel przez Radę Osiedla Grunwald-Południe.


Autor: j


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page