top of page
  • sokwoj1

BĄDŹ Z NAMI W TE ŚWIĘTA ! (grudzień 2020)


Co zrobić aby w tym nienormalnym, trudnym pandemicznym czasie zachować trochę optymizmu, poczuć atmosferę najbardziej rodzinnych świąt w roku. Co zrobić by zamiast tradycyjnych przedświątecznych spotkań w gronie przyjaciół, współpracowników, znajomych nie zrywać łączących ludzi więzi, których tak teraz brakuje.

Otóż trzeba wymyśleć inny sposób na zachowanie poczucia świątecznej wspólnoty. Zwłaszcza dla środowiska osiedlowych seniorów.

Z tego powodu radni Osiedla Grunwald Południa, aby wypełnić tę stratę zdecydowali wesprzeć finansowo inicjatywę Stowarzyszenia Galiarda i zaproponować coś na miarę naszego pandemicznego czasu.

Działające przy klubach osiedlowych Raszyn i Kopernik Studio Piosenki prowadzone przez panią Beatę Adamską (jednocześnie wiceprezesa Stowarzyszenia Galiarda) podjęło się tego zadania. Będzie to płyta z nagraniami świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd, a wykonawcami będą młodzi wokaliści w wieku od 7 do 19 lat, laureaci wielu konkursów wokalnych o randze ogólnopolskiej wychowankowie osiedlowego Studia Piosenki.

Płyta będzie prezentem dla seniorów z funkcjonujących na osiedlu klubów, a także zostanie rozdawana w parafiach osiedla Grunwald Południe. Będzie pamiątką dla młodych wykonawców, a także wzbogaceniem ich doświadczenia.

Praca w studiu nagraniowym jest czym innym niż występy sceniczne a zdobyte w ten sposób umiejętności zaprocentują w przyszłości.

W związku z brakiem możliwości prowadzenia działalności koncertowej w dotychczasowej formie, ze względu na pandemię COVID-19, wychowankowie Studia Piosenki przygotowali Koncert Świąteczny w siedzibie Klubu Raszyn bez udziału publiczności.

Nagranie Koncertu zostanie umieszczone na kanale You Tube Klubu Raszyn i udostępniony profilu FB . Reportaż z koncertu został również zrealizowany przez telewizję TV SM Grunwald i zostanie udostępniony na FB Stowarzyszenia i kanale You Tube Klubu Raszyn.

Jest zatem nadzieja, że choć trochę zostanie wypełniona luka po braku bezpośrednich spotkań, poczucie, że łączy nas świąteczna więź, a młodzi wykonawcy otrzymają wsparcie i wzbogacą na przyszłość swoje doświadczenia nie tylko artystyczne.

A zatem ,bądźmy razem w te święta …. i nie tylko.


[Informator Osiedlowy nr 94]

תגובות


bottom of page