top of page
  • sokwoj1

GŁOSUJCIE NA PARK SĄSIEDZKI (lipiec-listopad 2020)


Na końcu ulicy Podkomorskiej, za szkołą gastronomiczną jest spory teren do zagospodarowania. Projekt parku już jest, potrzebne są jeszcze, bagatela, pieniądze. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2021 mogą się znaleźć.

Losy tego miejsca miały potoczyć się na różne sposoby. Stanęło jednak na tym, i dobrze, że obecne nieużytki, gdzie mieszkańcy spacerują i wyprowadzają psy, pozostaną terenem zielonym.

Co do zasady, nowe nasadzenia mają współistnieć ze starymi drzewami, których jest w tym miejscu dzisiaj całkiem sporo i chodzi o to, żeby zachować ich jak najwięcej.

Park nie bez powodu nazywać się ma sąsiedzkim – leży niemal na styku trzech osiedli samorządowych. Jego realizacja będzie szacunkowo kosztować milion i 350 tysięcy złotych.

Na Park Sąsiedzki można głosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim w kategorii Zielonego Budżetu, pozycja 7.

Mieszkańcy tej części Grunwaldu mogą głosować też na inne propozycje w swoim fyrtlu, na przykład: na Park Interaktywny przy Przedszkolu nr 40 „Poznańskie Koziołki”, na przeobrażenie dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 90 przy Chociszewskiego (w miejsca asfaltu ma tam zostać posadzona zieleń, oraz ścieżka dydaktyczna dotycząca edukacji hydrologicznej), czy remont kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 74 przy ulicy Trybunalskiej. Tych propozycji należy szukać w kategorii projektów rejonowych. Tu każdy ma trzy głosy, plus jeden w kategorii

projektów ogólnomiejskich.

Pełną listę projektów, na które można głosować w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, można znaleźć pod adresem:

darp


[Informator Osiedlowy nr 93]

Comments


bottom of page