top of page
  • sokwoj1

OPŁOTEK WITA NA ABISYNII (lipiec-listopad 2020)Idących od tramwaju ulicą Drzewieckiego na osiedlu Abisynia wita Galeria O!płotek. Ulica, będąca w zamyśle projektantów bramą osiedla i niedawno wyremontowana, zyskała dodatkową oprawę.

Galeria umieszczona została, jak sama nazwa wskazuje, na płocie przedszkola zamykającego perspektywę ulicy.

Płocie pieczołowicie odrestaurowanym, według przedwojennych projektów. Galeria, podobnie jak renowacja płotu, to dzieło Stowarzyszenia Mieszkańców „Abisynia”.

Jak przystało na galerię, ekspozycja jest zmienna. Dzisiaj można podziwiać reprodukcje obrazów namalowanych przez mieszkańców Abisynii, wcześniej była wystawa o wybitnym poznańskim architekcie Janie Węcławskim (przez jakiś czas gościła nawet na dziedzińcu Urzędu Miasta), wystawa fotograficzna „Ogrody Abisynii” , wystawa „Chłopiec z zapałkami” traktująca o znanym kolekcjonerze zapałczanych pudełek i wreszcie „Migawki z Abisynii”.

Nawiasem mówiąc, trwa właśnie konkurs fotograficzny. Najlepsze zdjęcia z Abisynii z pewnością znajdą się na O!płotku. Fotografowie mają czas do 10 maja 2021. Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj: http://abisynia.org/

darp


[Informator Osiedlowy nr 93]

Comments


bottom of page