top of page
  • sokwoj1

WYBIEG DLA PSÓW. CZY AKURAT TAM? (grudzień 2020)


Wybieg dla psów. Czy akurat tam? (grudzień 2020)

Psów na Grunwaldzie nie brakuje. Co jakiś czas pojawiają się pomysły, by urządzać im specjalne wybiegi. Ma to sens, gdyż nie każdy lubi jak czworonogi hasają luzem po trawnikach, niektórzy najzwyczajniej się ich boją. Ale gdzie je sytuować?

Wybieg taki powstał niedawno w Parku Heweliusza, w planach jest podobny przy Jawornickiej. Jego dokładna lokalizacja będzie znana po badaniach archeologicznych – chodzi o to, by wykluczyć urządzenie wybiegu na terenie dawnej ewangelickiej nekropolii.

Kolejną, wskazaną przez mieszkańców lokalizacją jest Park Sąsiedzki, który ma powstać przy końcu Podkomorskiej, za szkołą gastronomiczną. Szkopuł w tym, że mamy do czynienia z dość niewielką przestrzenią, a żeby taki wybieg miał sens, musi mieć sporą powierzchnię.

Nie chodzi przecież o to, by psiak zaledwie się trochę rozpędziwszy zderzał się z ogrodzeniem. Powstaje zatem pytanie, czy będzie tam dość miejsca?

Warto pamiętać, że planowany jest w tym miejscu także plac zabaw. Oczekiwania posiadaczy psów są więc nieco sprzeczne z oczekiwaniami tych, którzy potrzebują jak najwięcej przestrzeni do spacerów.

Dylemat więc jest. Tyle, że do realizacji parku może dojść nieprędko: projekt, niestety, nie uzyskał wystarczającego poparcia w Budżecie Obywatelskim. Czy znajdą się pieniądze z innych źródeł? Trudno powiedzieć, zwłaszcza, że pandemia, że obcinanie przez rząd gminnych budżetów.

Bo z pewnością nie jest to zamierzenie, które mogłaby finansowo udźwignąć Rada Osiedla.

darp

fot. Darek Preiss


[Informator Osiedlowy nr 94]

Comments


bottom of page