top of page
  • sokwoj1

„MAGIA CODZIENNOŚCI” NA FESTIWALU UAM „NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE 3” (listopad-grudzień 2008 r.)

Zaktualizowano: 12 maj 2021

Wyróżnienie dla Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych!

Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a już nasi uczniowie odnieśli pierwszy sukces!

20 września 2008 podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie 3 zorganizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uczniowie ZSB-D: Sandra Klonowska, Beata Szynder, Julia Dziamska, Anna Sitz i Krzysztof Książkiewicz z 2bL oraz Izabela Stachowska, Marcin Szamarzewski, Monika Tomaszewska Magda Jakubowska, Dawid Piasny, Wojciech Zając, Agnieszka Grinig, Dorota Nowak z 3bL odebrali z rąk Pana prof. dr hab. Wojciecha Nawrocika wyróżnienie za przedstawienie „Magia codzienności”.

Przedstawienie to zostało przygotowane pod opieką Pani Profesor Anety Waszkowiak i Pana Profesora Piotra Derlatki. Jest ono częścią realizowanego w zeszłym roku szkolnym projektu „Magia codzienności”, w którym uczestniczyli nie tylko aktorzy występujący w wyróżnionym przez jury spektaklu.

Eliminacje do konkursu miały miejsce w czerwcu 2008, a 19 i 20 września odbył się finałowy pokaz przedstawień związanych z fizyką, doświadczeń oraz prezentacji multimedialnych.

W tych dniach w Audytorium Maximum i Auli A Wydziału Fizyki UAM wystąpiło 60 zespołów z całego kraju, w tym II LO oraz VII LO z Poznania oraz zespół kółka teatralnego z Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych im. B. Chrobrego mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Raszyńskiej 48. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii przedstawień teatralnych, w której konkurencja była największa – zaprezentowano aż 21 spektakli o tematyce fizycznej – otrzymane wyróżnienie cieszy tym bardziej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Piotr Derlatka


[Informator Osiedlowy nr 32]

Comments


bottom of page