top of page
  • sokwoj1

NOWA PŁYWALNIA W POZNANIU: WKRÓTCE RUSZĄ KONSULTACJE (29 WRZEŚNIA 2021)

Zaktualizowano: 5 lis 2021Chodzi o basen, który ma powstać przy ulicy Taborowej.


Już we wtorek pisaliśmy, że trwa projektowanie nowej miejskiej pływalni, która powstanie w miejscu byłego basenu Olimpia przy ulicy Taborowej. Dziś Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zdradzają więcej informacji w tej sprawie.


- Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku - wyjaśnia Filip Borowiak z POSiR.


W nowej pływalni mają się znaleźć 25-metrowy basen, a także mały basen rekreacyjny, sauna i salka fitness. To rozwiązanie podobne do tego, które zastosowano na Ratajach i Winogradach. -


Od 4 do 24 października poznaniacy będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących nowej pływalni. Teren inwestycji objęty konsultacjami pokrywa się z działką zajętą budynkami basenu oraz hali sportowej, którą na początku 2020 roku Wojewoda Wielkopolski przekazał Miastu Poznań - dodaje.


Konsultacje będą przeprowadzane w formie internetowej ankiety. - Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji.

Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października, będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy.

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w parku Kasprowicza. Będzie on czynny 13 i 20 października, w godz. 14-18.


Autor: KaT

[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page