top of page
  • sokwoj1

OD 17 MARCA NOWY KOMENDANT POLICJI MIEJSKIEJ (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

Mł. insp. Zbigniew Hultajski, absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa. Wstąpił do służby w roku 1985. Od początku swej kariery związany był zawodowo z Poznaniem. Przechodząc kolejne szczeble w hierarchii Policji początkowo pełnił funkcję Dowódcy Kompanii Oddziału Policji w Poznaniu, a następnie w roku 1996 awansował na stanowisko Dowódcy Batalionu Zabezpieczenia Miasta.

W roku 1999, wraz z utworzeniem Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Prewencji. Od roku 2000, przez kolejnych 5 lat, piastował funkcję naczelnika wymienionej komórki organizacyjnej. W roku 2005 awansował obejmując funkcję Komendanta Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Natomiast rok później został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach – jednostki, którą kierował przez kolejne 2 lata.

Mł. insp. Zbigniew Hultajski urodził się w 1965 roku. Mimo, że całym jego życiem jest żona Izabela, syn Szymon i córeczka Dominika, to wolne od obowiązków rodzinnych i służbowych chwile poświęca swej pasji – łowiectwu. Uwielbiając polowania jednocześnie aktywnie uczestniczy w życiu Polskiego Związku Łowieckiego, do którego należy od 1995 roku. Owej pasji towarzyszy również wielkie zainteresowanie bronią myśliwską.

Zespół Prasowy KMP


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page