top of page
  • sokwoj1

OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI, PROJEKT EDUKACYJNY (listopad-grudzień 2008 r.)

Zaktualizowano: 12 maj 2021

W pierwszych dniach października w klasach trzecich został zrealizowany projekt edukacyjny Od grosika do złotówki. Jego współorganizatorami są: Fundacja Kronenberga przy Citi Bank Handlowy oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uczniowie kl. III a i III b realizowali projekt w ciekawy, atrakcyjny i przystępny sposób. Razem ze swoimi wychowawczyniami p. Dorotą Janicką i p. Rittą Sadoch wyruszyli na międzygalaktyczną wyprawę. Wspólnie z przewodnikiem Grosikiem odwiedzili planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka i Zabawka. Zdobyli na nich nowe informacje o finansach, poznali różne sposoby oszczędzania – nie tylko pieniędzy. Przeprowadzali ze swoimi rodzicami rozmowy, między innymi na temat gospodarowania rodzinnym budżetem, rodzajów zarabiania i lokowania oszczędności. Dzieci zażarcie dyskutowały na lekcjach o reklamie, jej plusach i minusach. Zrozumiały także, że o bogactwie człowieka świadczy nie tylko zasobność jego portfela, ale i jego talenty, marzenia, wiedza i charakter.

Projekt wykorzystywał wszelkie rodzaje aktywności dzieci. Treści dotyczące finansów były poznawane zarówno na zajęciach o charakterze matematycznym, jak i językowym. Uczniowie śpiewali o pieniądzach i wykorzystywali je podczas gier sportowych. Tworzyli rysunki i odgrywali scenki. Oglądali film i bawili się w sklep. Ogromne znaczenie miało też to, ze w projekt zostali mocno zaangażowani rodzice.

Sądzimy, że taki projekt powinien znaleźć się nie tylko w klasach trzecich, ale i w pierwszych i drugich. Temat jest ważny, formy i metody pracy bardzo atrakcyjne. Dzieciom ogromnie się projekt spodobał, o czym mogą zaświadczyć listy napisane do Grosika na pożegnanie.


Dzięki Ci, Grosiku za to, ze byłeś z nami.

My Cię bardzo kochamy!


Dorota Janicka

Ritta Sadoch


[Informator Osiedlowy nr 32]

Comments


bottom of page