top of page
  • sokwoj1

OD WTORKU KRÓTSZA KWARANTANNA DLA NARAŻONYCH NA ZAKAŻENIE SARS-COV-2 (24 STYCZNIA 2022)Nowe przepisy wejdą w życie od 25 stycznia.


Jak podaje RMF FM zmieniono rozporządzenie dotyczące chorób zakaźnych doprowadzających do hospitalizacji, izolacji, izolacji domowej lub kwarantanny albo nadzoru epidemiologicznego.


Zgodnie z rozporządzeniem w odniesieniu do osób, u których nie wystąpiły objawy choroby Covid-19, oraz osób, które miały styczność ze źródłem zakażenia, kwarantanna będzie kończyła się po siedmiu dniach (obecnie po 10 dniach) - informuje RMF FM.


Osoby, które już wcześniej rozpoczęły kwarantannę, jeszcze przed wejściem w życie zmian, muszę odbyć kwarantannę na starych zasadach.


Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na Covid-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem - przypomina RMF FM.


Minister Zdrowia poinformował w poniedziałek, że na kwarantannie przebywało 819 306 osób, to aż o 552 771 osób więcej niż tydzień temu.


Autor: PZ


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page