top of page
  • sokwoj1

POŁĄCZNIE GRUNWALDU Z CENTRUM NIEMAL GOTOWE (wrzesień 2021)Dobra wiadomość dla cyklistów – droga rowerowa na Grunwaldzkiej pomiędzy Jugosłowiańską a Rondem Skubiszewskiego już niemal gotowa. To domknięcie procesu, który trwał wiele lat.


Skończą się problemy z poruszaniem się pieszych, bo na czas budowy chodniki zamieniły się w tor przeszkód, za to wreszcie będzie można legalnie przejechać na welocypedzie z Cmentarza Junikowskiego do Bałtyku nie zjeżdżając na ruchliwe jezdnie Grunwaldzkiej.


Dotąd można było do centrum dostać się drogą rowerową w Bukowskiej, a to dość daleko od centrum Grunwaldu, trzeba więc było solidnie nadłożyć drogi.


Widać już, jaki będzie przebieg nowej trasy dla cyklistów: po południowej stronie Grunwaldzkiej, tak, jak na innych odcinkach z Junikowa do centrum, jej przebieg będzie nieprzerwany. Po północnej, z braku miejsca, droga pobiegnie od Ronda Przybyszewskiego do Rumuńskiej, której gruntowy, końcowy odcinek zostanie utwardzony.


Zgodnie z obowiązującym od wielu już lat trendem, powstaje nawierzchnia asfaltowa, a nie z nielubianej przez rowerzystów kostki.


Wprawdzie nowy fragment drogi na Grunwaldzkiej to jeszcze plac budowy, ale, jak widać na zdjęciach, cykliści próbują już z niej korzystać.


darp


fot. Ela Preiss


[Informator Osiedlowy nr 97]

Comments


bottom of page