top of page
  • sokwoj1

PRZEZ DWA TYGODNIE POZNANIEM BĘDĄ RZĄDZIĆ SENIORZY (26 WRZEŚNIA 2021)

Zaktualizowano: 22 paź 2021
Symbolicznie rozpoczęła się 11. edycja cyklu "Senioralni. Poznań".


Zgodnie z tradycją prezydent wręczył seniorom klucze do miasta. - Z wielką radością przekazuję dziś te klucze. Państwa doświadczenie i wiedza są najlepszą gwarancją, że miasto jest w dobrych rękach. Dziękuję za Państwa liczne pomysły i inicjatywy, które wprowadzamy w Poznaniu, a z których czerpią już inne miasta w całej Polsce. Dziękuję również za odpowiedzialne podejście do szczepień - poznańscy seniorzy i seniorki wiedzą doskonale, jak ważne jest zdrowie! - mówił Jacek Jaśkowiak.


Podczas inauguracji wręczono kolejne certyfikaty w ramach akcji Miejsce Przyjazne Seniorom, a przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu przekazali nagrodę "Najlepszy Przyjaciel Seniorów". Trafiła ona do Marii Nowickiej, byłej radnej Miasta Poznania zaangażowanej w działania na rzecz starszych mieszkańców stolicy Wielkopolski. Po części oficjalnej przyszła pora m.in. na wspólny marsz Nordic Walking,


Główne atrakcje "Senioralni. Poznań" zaplanowano na dni 1-17 października. - W związku z trwającą epidemią koronawirusa cykl, podobnie jak w ubiegłym roku, znów będzie nieco krótszy niż zazwyczaj - odbędzie się w dniach 1-17 października. W programie znalazło się ponad 100 wydarzeń - to m.in. wykłady, warsztaty, aktywności i drzwi otwarte przygotowane we współpracy z partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi. Część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część - online - zapowiada Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.


Szczegółowy program cyklu można znaleźć tutaj.


Autor: sk

[ze strony internetowej epoznan]
Comments


bottom of page